31. jaanuar 1996 kell 22:00

Levi & KuTo rajab kolmanda Eesti GSM-võrgu

Levi & KuTo direktori Toomas Peegi sõnul tuleb võrgu ulatus vähemalt sama lai kui teistel Eesti GSMi operaatoritel. «Võrgu rajamisse Eestis investeerime esialgu vähemalt 25 miljonit dollarit,» lausus Peek.

Samas ei varja Peek, et kaugemas perspektiivis kavatsetakse oma võrgu arendamisse raha paigutada vähemalt sama palju kui Eesti Mobiiltelefon.

Peegi kinnitusel peaks lähemal ajal selguma, kust ja kuidas vajalik raha saadakse.

Eesti Mobiiltelefoni turundusdirektori Urmas Kõivu sõnul kavatseb EMT oma GSM-võrgu arendamisse investeerida lähema viie aasta jooksul 500 miljonit krooni, 1996. aastal kulutatakse 260 miljonit krooni.

Järgmisel nädalal selgub, kas ASi Levicom suurprojektide kureerimisega tegelev Levi & KuTo osalusega konsortsium Lat GSM võidab Lätis GSM-mobiilsidevõrgu rajamiseks korraldatud konkursi.

«Loomulikult ei saa ma öelda sajaprotsendilise kindlusega, et me võidame, kuid mis mõte on minna võistlema, kui sa arvad, et ei võida,» ütles Toomas Peek.

GSM-võrgu rajamiseks loodud konsortsiumi teised liikmed peale Levi & KuTo tütarfirma Levi & KuTo Latvia (5 protsenti) on rahvusvaheline mobiiltelefonioperaator Millicom International Cellular (44%), Riia infosüsteemide projekteerimisfirma SIS (5%), Saksa Läti Pank (23%) ja Riia Kommertspank (23%).

Levi & KuTo Läti projekti kureeriva Olavi Vilborni kinnitusel paneks Lat GSM konkursi võitmise korral oma võrgu Lätis püsti selle aasta augustiks.

Kõigepealt kaetaks võrguga Riia ja Ventspils, neid ühendav maantee ning Riiast Eesti piirini kulgev Via Baltica trass.

Kokku soovitakse katta kuni 90 protsendi Läti elanikkonna asuala. Läti transpordiministeeriumi sideosakonna korraldataval GSM-võrgu konkursil osaleb viis kontserni.

Lätisse rajatav GSM-võrk hakkaks konkureerima Läti Mobiiltelefoni võrguga.

Läti Mobiiltelefoni aktsiad kuuluvad firmadele VEF, Läti Raadio ringhäälingukeskusele, Soome Telele, Rootsi Teliale ja Lattelekomile.

Hetkel kuum