7. veebruar 1996 kell 22:00

TKP juhid astuvad kohtu ette

Rein Kaareperet võib süüdimõistmise korral oodata vanglakaristus kuni kolm aastat ja Viktor Arhipovit kuni aastane vabadusekaotus. Arhipov vastutas Tartu Kommertspangas (TKP) valuutatehingute raamatupidamise eest, läks pärast TKP likvideerimist tööle Põhja-Eesti Panka ja tegutseb praegu ühes erafirmas.

Hoolimata süüdistuskokkuvõtte koostanud uurija Koit Annama varasematest lubadustest rohkem süüdistusi kellelegi TKP endistest töötajatest ilmselt enam ei esitata.

Kaarepere kaitsjad vandeadvokaadid Simon Levin ja Jüri Raidla ning Arhipovi kaitsja vandeadvokaat Jüri Leppik tutvuvad praegu süüdistusmaterjaliga. Simon Levin sõnas, et mingil juhul ei saa kõne alla tulla süüasja kohtulik käsitlemine veebruaris.

«Kui ei toimu põhjendamatut ja pealesurutud forsseerimist, siis lähiajal kohtulikku arutelu ei alustata,» ütles Levin. Samas tunnistas Levin, et tema ligi viiekümneaastase advokaadipraktika jooksul on kõnealune süüasi üks keerulisemaid.

Rein Kaarepere kaitsjatel on kaitsepolitseile kavas esitada mitu lisataotlust, mis puudutavad kaitsepolitsei antud hinnanguid Rein Kaarepere tegevusele. Ka Jüri Leppik kinnitas, et ta kavatseb Viktor Arhipovi kaitseks esitada mitu lisataotlust ning need jõuavad kaitsepolitseisse järgmisel nädalal.

TKP töötajate süüasjaga asus tollane keskuurimisbüroo eriti tähtsate asjade uurija Koit Annama tegelema juba 1994. aasta kevadel. Pärast Annama tööleasumist kaitsepolitseis rändasid ka TKP toimikud kaitsepolitseiameti kätte.

Hetkel kuum