15. veebruar 1996 kell 22:00

Turule tuli Stora

Täna avab oma müügiesinduse Eestis Rootsi paberitööstuskontsern Stora. Mo Dod esindava ASi Balti Paber ja Amerpapi järel on Stora kolmas Skandinaavia paberitööstuste esindus Eestis, kellel on siin oma ladu ja hulgimüügifirma.

Stora esinduse müügijuht Hainer Õunapuu rääkis, et Stora müügiesindus alustas tegelikult tööd, st turu tundmaõppimist juba möödunud aasta oktoobris. «Täna avame lao ja kontori ametlikult,» teatas ta.

«Enam levinud trükipaberit ladustame Eestis,» rääkis Õunapuu, «Stockholmis on suur keskladu, kust siis kuni nädalaga on võimalik saada kõik paberid, mis trükkalil vaja võib minna,» kinnitas ta.

«Kuna Eesti kontor on esimene Stora esindus endise NSV Liidu territooriumil, siis on meil põhimõtteliselt õigus müüa emaettevõtte paberit ka SRÜ riikides,» avaldas Õunapuu plaane.

Ta tunnistas, et hinnatase on Storal ilmselt sama mis Amerpapil või Balti Paberil. «Kuna tuleme äsja turule, siis tõenäoliselt peame mingid soodustused alguses tegema,» lisas Õunapuu.

ASi Amerpap, mille omanik on 75% ulatuses Soome paberikontsern Metsä Serla, müügidirektor Lauri Randma sõnul on Stora loomulikult Amerpapi konkurent ja see on tegelikult tervitatav. «Stora on Euroopas kõva tegija,» märkis ta. ÄP

Hetkel kuum