19. veebruar 1996 kell 22:00

Eesti teraseturul läheb järjest kitsamaks

«Esialgne programm on hoida laos enimmüüdavaid artikleid,» lisas Maandi.

Peamiste klientidena nägi ta toiduaine-, keemia-, tselluloosi-, laeva- ja masinatööstuse ettevõtteid.

AS Tartu Instrument on seni ostnud roostevaba teraslehte ja -torusid otse Rootsi tehastest, tütarettevõtte asutamine Eestis muudab kauplemise operatiivsemaks, leidis ettevõtte tegevdirektor Kaido Klaassen ja lisas, et tüüpnimekirjast sobivad tehasele paljud artiklid. Tartu Instrumendi vajadus olevat 3--4 tonni kuus.

«Eestis oma metallitööstust ei ole, seetõttu on teretulnud suurte kontsernide esindused, teisalt võiks turule tulla veel mõni Avesta konkurent Saksamaalt või Itaaliast, et välistada monopoli teket,» hindas Klaassen olukorda ja möönis, et seni puudub Eesti turul veel sarnane värvilise metalli pakkuja.

Tootjale on materjali otsemüüjad vajalikud, hoidmaks kokku raha ja aega, sest on võimalik ilma vahendajata hakkama saada , tõdes Klaassen.

Eesti turu mahust annab ettekujutuse fakt, et Soome Kesko Oy toetusel tegutsev AS Baltmet müüs eelmisel aastal roostevaba terast 32 miljoni krooni eest.

Turuosa kõigub eri tooteliikide lõikes, ulatudes 10--40 protsendini, teatas Baltmeti direktor Ivar Peedu ja lisas, et roostevaba terase nõudlus on väga erinev. «Mõni kuu vajatakse ainult 50 tonni, samas teisel kuul võib müüa 1000 tonni,» märkis ta.

Eri vormide, mõõtmete ja viimistlusviisidega terase, detailide ja toodete ladustamiseks renoveeris Avesta Sheffield Eesti OÜ 500 ruutmeetrit laopinda Männikul, kus ehitustööd algasid eelmise aasta novembris.

«Avesta Sheffieldil on küll esindus Lätis ja Leedus, kuid iseseisva üksusena varustame ka Balti turgu tervikuna,» täpsustas Kaido Maandi.

Avesta Sheffield AB loodi 1992. aasta novembris Avesta AB ja British Steel Stainlessi ühinemise teel. Firma 1995. aasta esimese poolaasta müügikäive oli 12,1 miljardit Rootsi krooni ja toodangu maht 476 000 tonni, ettevõttes töötas 1995. aasta juunis 8050 töötajat.

Hetkel kuum