7. märts 1996 kell 22:00

Jaak Allik otsib kaabeltelesõja lahendust

«Tahan aru saada, millest jutt käib,» kommenteeris Allik oma visiidi eesmärki. Ta ei soovinud aga välja öelda oma hinnangut tulevase otsuse kohta.

STV asepresident Raivo Mihkelsoo hindas oma firma tugevateks külgedeks ringhäälinguloa taotlemiseks 12,8GHz sagedusalale vajaliku tehnilise baasi olemasolu. Tänu tehnilistele vahenditele saaks firma oma kaabeltelevisioonisaateid edastada ühel ajal kogu võrgus.

Praegu näevad kõik firma kliendid, peale Lasnamäe omade, teleprogrammi päevase hilinemisega.

Küsimusele, millised faktid võivad kultuuriministrit sundida konkureeriva firma kasuks otsustama, ütles Mihkelsoo, et neid ei ole. Tallinna Kaabeltelevisioonil pole sellist aparatuuri, millega kõnealust sagedusala kasutada, samuti puudub tal vajadus seda sagedusala kasutada.

Tallinna Kaabeltelevisiooni ühe omaniku Tõnis Paltsi sõnul aitaks ringhäälinguloa Tallinna Kaabeltelevisioonile andmine kaasa linna infrastruktuuride arengule, kiirendades kaabeltelevisioonivõrgu väljaehitamist.

Palts möönis, et nende firmal ei ole veel tarvilikku seadmestikku, kuid selle saab vajaduse korral alati osta.

Praegu näeb STV saateid ligi 20 000 abonenti ja Tallinna Kaabeltelevisiooni omi 1000 abonenti.

STV on teatanud, et firma on investeerinud oma võrku 1,5 miljonit krooni, Tallinna Kaabeltelevisioon aga 20 miljonit krooni.

Hetkel kuum