7. märts 1996 kell 22:00

Tallina Pank avab Lätis oma esinduskontori

«Balti turg on sedavõrd huvitav, et me püüame oma agendid seal statsionaarselt paika panna,» lausus Sammelselg.

Tallinna Pank alustas Läti turule mineku ettevalmistamist juba eelmisel sügisel, mil panga juhatus tegi strateegilise otsuse Baltimaade turu jaoks tervikuna. Pangal on Läti pangandusturule minekul mitu eesmärki: oma nime tutvustamine ja vajadus saada adekvaatset informatsiooni Läti pangandusturul toimuvast. «Viimane on olulisem pool, aga eks see toob vaikselt ka oma nime sisse,» sõnas Sammelselg.

Läti Unibanka aktsiate võimalikku ostu Eesti pankade poolt kommenteeris Sammelselg järgmiselt: «On käinud jutt, et Hansapank juba ostab ja siis on jälle loobunud, ja sama jutt on käinud meie kohta. Minu teada on kogu aktsiapakk ikka Läti erastamisagentuuri käes.»

Sammelselja kinnitusel on Tallinna Pank Läti pankadesse investeerimisel äraootaval seisukohal. «Vaatame, kuidas Läti majandus areneb, ja siis on näha, kas tasub sinna toonitatud investorina sisse minna või mitte,» lausus Tallinna Panga juhatuse esimees.

Tallinna Pank uurib potentsiaalse investeerimiskohana ka Leedu pangandusturgu. «Ega seal kerge ole,» lausus Sammelselg. «Strateegilist suunda, et nendele turgudele selle aasta jooksul ilmuda, püüame aga järgida.»

Sammelselg ei välistanud võimalust, et Tallinna Pank võiks muutuda mõne Läti või Leedu panga strateegiliseks investoriks.

Küsimuse peale, kas Tallinna Pank võiks olla huvitatud Leedus kolme kokkuvarisenud kommertspanga baasil riigi poolt maksujõuliseks tehtava uue suurpanga erastamisest, vastas Sammelselg: «Seal hakkavad finantssektori aktsiate hinnad tegema samasuguseid, loodetavasti edukaid kukerpalle, nagu nad meil on teinud. Eks finantsasutused püüa esimesena sellistele aktsiapakkidele ligi pääseda.»

Hetkel kuum