26. märts 1996 kell 22:00

Lühiuudised

Eesti väliskaubandusbilansi puudujääk suurenes veebruaris 1,041 miljardi kroonini, võrreldes jaanuari 709,6 miljoni krooniga.

Tolliameti andmeil moodustas kaupade eksport veebruaris 1,714 ja import 2,755 miljardit krooni. Kaupade eksport vähenes jaanuariga võrreldes 69,5 miljoni ja import suurenes 261,6 miljoni krooni võrra.

Möödunud aasta sama perioodiga võrreldes on tänavu kahe esimese kuuga kaupade eksport kasvanud ligikaudu 1,1 korda ning import ligikaudu 1,3 korda.

Ajutine väljavedu taassisseveo kohustusega moodustas 1,1 protsenti ja taasväljavedu 35,8 protsenti Eesti ekspordist. Ajutine sissevedu moodustas 28,1 ning taassissevedu 12,9 protsenti Eesti impordist veebruaris.

Sularaha deklareeriti tänavu veebruaris ekspordiks 202,7 miljoni ja impordiks 52,8 miljoni krooni ulatuses.

Kokku oli veebruaris Eestil kaubanduspartnereid 88 riigis. 37 riigiga oli tollistatistika kaubandusbilanss positiivne. BNS

Eesti Kütuse haldusnõukogu arutab kolmapäeval Esoili esitatud solidaarse vastutuse lepingu projekti ning otsustab peadirektorile lepingu sõlmimiseks volituste andmise.

Leping teeb Esoili vastutavaks Eesti Kütuse kohustuste ja võlanõuete suhtes.

Eesti Kütuse haldusnõukogu esimehe Tiit Männiksaare sõnul esitas Esoil Eesti Kütusele lepingu põhimõttelise projekti ega ole sellele ise alla kirjutanud. BNS

Erastamise Usaldusfondi juhatus tegi fondi aktsionäride üldkoosolekule ettepaneku maksta dividendideks kogu eelmise aasta puhaskasum.

Fondi fondihaldur Ahti Aho ütles, et eelmise aasta puhaskasum oli pool miljonit krooni.

Aho lisas, et ühe aktsia kohta moodustaks dividendid 11 senti ehk neli protsenti aktsia turuväärtusest. «See on rahuldav tulemus, kuna aktsiate väärtus on aastaga tõusnud umbes 70 protsenti,» märkis ta. BNS

Erastamisagentuuri (EEA) nõukogu vaatab kolmapäeval üle möödunud aasta tegevusaruande ja arutab muid erastamisega seotud küsimusi.

Lisaks arutab nõukogu, kas RE Eesti Kütus erastamisnimekirja kantud baaside erastamisel on võimalik tasuda ka erastamisväärtpaberites, ütles EEA pressiesindaja. Nõukogu koosoleku päevakorras on ka erastamisjääkide nimekirjas oleva Painküla tärklisetehase võlg Eesti Pangale, erastamisnimekirja kinnitamine ja erastamisviisi määramine. BNS

Eesti eksportis veebruaris kõige rohkem põllumajandussaadusi, mis moodustasid 18,5 protsenti kogu ekspordist.

Tollistatistika näitas, et piima ja piimatoodete ning linnumunade eksport moodustas 5,5, liha- ja kalatoodete eksport 4,7 protsenti koguekspordist.

Kõige enam vedas Eesti põllumajandussaadusi Venemaale (40,8%) ja Ukrainasse (14,1%).

Teisel kohal ekspordis olid rõivad ja rõivalisandid 11,6 protsendiga. Järgnesid puit ja puittooted ning mehaanilised masinad ja seadmed vastavalt 8,9 ja 8 protsendiga. BNS

Valitsus arutas teisipäeval Eesti ja Norra vahelist põllumajandusprotokolli, millega Norra annab Eesti kaupade impordile soodustusi.

Peaminister Tiit Vähi ütles pressikonverentsil, et Eesti sõlmis vabakaubanduslepingu EFTAga ja seega lõppes Eesti ja Norra vabakaubandusleping.

Samas ei ole leping EFTAga peaministri sõnul mõnes punktis nii liberaalne. Seetõttu tegi Norra ühepoolselt Eesti kaupade impordile soodustusi, märkis Vähi. BNS

Hetkel kuum