28. aprill 1996 kell 22:00

Kaubamaja vallandas varastanud töötajad

Tallinna Kaubamaja peadirektor Peeter Tohver ei soostunud nimetama puudujäägi suurust. Ta sõnas vaid, et kaubamaja seitsmesaja töötajaga tuleb teinekord ette probleeme.

Tohver andis mõista, et töötajad ei kirjutanud lahkumisavaldusi vabatahtlikult, vaid neile tehti selline ettepanek. Tema sõnul esineb vargusi kõikides kaubandusettevõtetes.

«Varguste osa käibest on meie kaubamajas alla viie protsendi,» väitisTohver.

Kaubamaja ühe osakonnajuhataja sõnul, täheldati puudujääke naistekaupade osakonnas juba mõnda aega.

«Pärast osa töötajate lahkumist puudujääk vähenes,» kinnitas ta.

Naistekaupade osakonna juhataja Reet Lunden ei soovinud tema osakonnas toimuvat kommenteerida. «See on meie sisemine asi, igas ettevõttes on ju probleeme,» väitis ta.

Lundeni sõnul esitas osa töötajaid lihtsalt omal soovil lahkumisavalduse ja ta ei saa kedagi süüdi mõista. «Ma ei väida, et meil ei varastata, aga need inimesed läksid vabatahtlikult,» kordas ta.

Neljandat nädalat avatud Stockmanni kaubamajas pole direktor Juha Oksaneni sõnul töötajate sooritatud vargusi esinenud. «Kust see jutt küll tulnud on,» imestas Oksanen hiljuti ajalehes Post ilmunud informatsiooni, et Stockmann Eesti ASil tuli juba enne kaubamaja avamist mitu müüjat varastamise tõttu vallandada.

«Soomes moodustavad vargused Stockmanni kaubamajade kuukäibest umbes kaks protsenti,» märkis Oksanen. «Eesti kohta ei oska ma veel protsenti pakkuda, aga alla viie protsendi jääb see igal juhul.»

Pool aastat Tallinnas Viru ostukeskuses avatud Citysokose direktori Liisi Jauho sõnul oma töötajaid vargustelt tabatud pole, ehkki paaril korral on sarnaseid kahtlusi olnud.

«Oleme selliste inimestega teinud kahepoolse kokkuleppe, et nad otsivad uue töökoha,» märkis Jauho. Ta kinnitas aga Stockmanni direktori väidet, et Soomes tavapäraste protsentide kõrval on Eestis varguste osakaal kaupluste käibest pisut suurem.

Maksimarketist vallandatakse varguste tõttu igas kvartalis kuni viis inimest, teatas Maksimarketi kaubandusdirektor Ain Taube. «Kui üks jääb vargusega vahele, siis tavaliselt kohe ka teine, sest tegutsetakse grupina,» lisas ta. Maksimarketi kuukäibest moodustavad kaod, seal hulgas vargused, umbes kaks protsenti, väitis Taube.

Hetkel kuum