9. mai 1996 kell 22:00

Kohalike omavalitsuste vara on kindlustamata

Sillaste sõnul haldavad kohalikud omavalitsused ühiskondlikke hooneid, koolimaju, tehnovõrke, teid ja praegu veel ka elamufondi. Kindlustusfirma ülesandeid täidab praegu valitsuse reservfond, lisas ta.

«Kui kohalikule omavalitsusele kuuluv koolimaja tulekahjus maha põleb, siis esitab ta rahataotluse valitsuse reservfondile, kellel kõigi õnnetuste korvamiseks raha ei jätku,» selgitas Sillaste praegust olukorda. «Kahju korvamiseks peab raha leidma ka kohalik omavalitsus,» lisas ta.

Lahenduse leidmise esimese sammuna sõlmisid Eesti linnade liit, Inglismaa kohalike omavalitsuste liit ja maailma üks suuremaid kindlustuskorporatsioone Aleksander & Aleksander esmaspäeval kolmepoolse lepingu ekspertabi andmiseks kohalikele omavalitsustele, ütles Sillaste.

Koostöö lõppeesmärk on Sillaste sõnul kohalike omavalitsuste varade kindlustamine analoogiliselt Inglismaal toimiva süsteemiga, kus neid varasid kindlustavad kindlustuskompaniid.

«Omavalitsuste ühinemine võimaldab vara kindlustada soodsamalt,» selgitas Sillaste.

Kohalike omavalitsuste vara kindlustamine on probleemiks kõikides Kesk- ja Ida-Euroopa endistes sotsialismiriikides, lisas Sillaste.

Hetkel kuum