15. mai 1996 kell 22:00

Riigikaitse akadeemia ei hooli kokkulepetest

«Meie polnud huvitatud lepingu jätkamisest A.R.G.-ga,» ütles riigikaitse akadeemia haldusprorektor Karl Arusoo. Ta väitis, et ehitajaga oli ebakõlasid ja need on lõpuni vaidlemata.

Ühiselamu renoveerimise lõpetamise uuel võistupakkumisel osales 17 ehitusfirmat. Madalaim tehtud pakkumus oli Arusoo sõnul 4,05 miljonit ja kõrgeim 7,55 miljonit krooni.

Võistupakkumise võitis 4,12 miljoni krooniga Tartu firma Ropka Ehitus.

Ropka Ehitusega sõlmitud lepingu järgi tuleb hoonel vahetada aknad-uksed, soojustada seinad, vahetada välja sanitaartehnika ja teha kapitaalremont enam kui 2000 ruutmeetri ulatuses. Renoveerimist vajab ka ühiselamu kelder ja hoone fassaad.

A.R.G. peaspetsialisti Peeter Terava sõnul on nelja miljoni krooni eest võimatu töid kvaliteetselt teha. «See on praktiliselt vaid materjali raha,» lausus ta.

Karl Arusoo sõnul on lepingu lõpetamise põhjused A.R.G.-ga lepingulise maksumuse ületamine 700 000 krooni võrra ja valmimistähtaegade ületamine.

Peeter Terava sõnul ei taganud tellija õigeaegset tööde finantseerimist. Teiseks ei vabastanud tellija õigel ajal hoonet ja projekti tehti muutusi, mis tõid kaasa ehituse kallinemise.

A.R.G. juhid on seisukohal, et ehituslepingu lõpetamine nendega on kehtetu ja kokkulepe ehituse jätkamiseks on endiselt jõus.

Ühiselamu ehitus peab valmima 1. augustil.

Hetkel kuum