21. mai 1996 kell 22:00

Maapank kolib Tallinna

Maapanga peakontori Tallinna kolimine on Malle Eenmaa sõnul vajalik ja juunis valmiv uus, seni peakontoriks planeeritud maja Rakveres jääb Maapanga regionaalseks keskuseks.

Eesti Maapanga uude juhatusse kuulub senistest liikmetest kaks -- Malle Eenmaa ja Ants Leemets, kes valiti eile juhatuse esimehe asetäitjaks. Uued Maapanga juhatuse liikmed on Pindi Investi senine tegvdirektor Ain Kelus, Hüvitusfondi tegevdirektor Arle Mölder, Ardo Nõmm ja Margus Veskimäe.

Ain Kelus ütles, et lahkub Pindi Investist. «See oli hea pakkumine,» sõnas Kelus. Tema sõnade kohaselt näeb ta Eesti Maapangas eneseteostamise võimalusi. Arle Mölder jätkab esialgu kahel ametikohal.

Uus juhatus hakkab panga madalama astme juhtide ametisse jätmist või väljavahetamist arutama järgmisel nädalal. Senised Maapanga juhatuse liikmed saavad tööpakkumuse Maapangas, väitis Eenmaa.

Eenmaa ütles, et Euroopa rekonstruktsiooni- ja arengupank (EBRD) suurendab Maapanga omakapitali 4--5 miljoni Saksa marga (32--40 miljonit krooni) ulatuses, mis suunatakse Eesti Maapanga omakapitali, osaliselt allutatud võlakohuste näol.

Eenmaa rääkis, et Maapank loodab hiljemalt juuni lõpus jõuda jooksvasse kasumisse. Praegu on Eesti Maapank jooksvas kahjumis keskmiselt poolteise miljoni krooniga kuus.

Maapank kavatseb oma 70 kontorist sulgeda need, mis kasumit ei tooda, kinnitas Ants Leemets. Pank kavatseb aasta lõpuks vähendada töötajate arvu 600 inimeseni. Maapanga töötajate keskmine palk on 4000 krooni kuus.

Ants Leemets ütles, et Eesti Maapanga juhtkond tahab muuta panga aktsiad likviidseks, et aktsionäridel oleks võimalik aktsiaid vabalt turult osta ja võõrandada. Eesti Maapanga bilansimaht oli 30. aprilli seisuga 1,08 miljardit krooni. Maapanga selle aasta esimese nelja kuu kahjum oli 5,8 miljonit krooni, kapitali adekvaatsus 8,01 protsenti.

Hetkel kuum