27. mai 1996 kell 22:00

Homme arutab Tööstuspank liitumist

Ninnase sõnul on Hoiupangaga liitumise tõenäosus 90 protsenti. Ta lisas, et osa aktsionäre ei viibinud möödunud nädalal Tallinnas ning nad saavad öelda oma arvamuse sel nädalal.

Tööstuspanga nõukogu otsusele järgneb kahe panga nõukogu liitumisleping.

Ninnas märkis, et ühinemise põhjused on Hoiupanga lai kontorite võrk, paremad arvutisüsteemid ja arenenum tehnoloogiline tase.

«Oleme juba pikka aega otsinud võimalust kellegagi ühineda,» sõnas Ninnas. «Loodame, et Eesti Merelaevandus saab edaspidi asju ajada Eesti pangaga, varem pidime Inglismaalt laenu saamiseks laevu Küprosel hoidma.»

Eesti Merelaevandusele kuulub 5,97 protsenti Tööstuspanga 35,2 miljoni kroonisest aktsiakapitalist. Toivo Ninnas on Eesti Merelaevanduse peadirektor.

Ninnas ütles, et väikese panga näitajad ei võimalda headele majandustulemustele vaatamata suuremahulist krediiti väljastada. Pank ei või üle 20 protsendi panga omakapitalist ühele ettevõttele laenu väljastada.

«Me saame Hoiupanga aktsiad vastu ning Tööstuspanga aktsiad kaotavad kehtivuse,» ütles Ninnas. Tööstuspanga aktsionäride saadav Hoiupanga aktsiate arv on pankade omavaheline kokkulepe, lisas ta.

Juhul kui Tööstuspanga aktsionärid saavad aktsiate vastu samavõrra suure arvu Hoiupanga aktsiad, moodustab Hoiupanga aktsiakapital pärast Tööstuspanga liitumist 168,2 miljonit krooni.

Liitumise korral ületab uue panga bilansimaht 3,3 miljardi krooni piiri. BNS

Hetkel kuum