9. juuni 1996 kell 22:00

Termoil keerab täna oma kütusekraanid lahti

Termoil eraldab kolm mahutit, kuhu kogu arestitud bensiin ja diislikütus ümber pumbatakse, ütles Esoili juhatuse esimees Oleg Panfilov.

Arestitud kütuse jaoks eraldatud mahutid pitseerib toll kinni, ülejäänud terminaali võib seejärel kokkuleppe kohaselt tolliametiga avada, teatas Panfilov. Tema sõnul tuleb täna ümber pumbata kuus mahutit, milles praegu arestitud kütus asub.

Tolliameti peadirektor Rein Talvik kinnitas, et aktsepteerib seda ettepanekut ja lisas, et terminaali võib avada juba täna. «Oleneb, kui kiiresti nad kütuse ümber pumpavad,» teatas Talvik.

Neljapäeval otsustas Termoili juhatus vabastada asedirektor Nail Sibagatulini, kes astus üle tolliameti keelust mitte väljastada arestitud kütust.

Oleg Panfilov ütles, et Termoili uue asedirektori nime veel välja öelda ei saa, kuna pole kandidaadi nõusolekut. «Võin öelda, et tegemist on Esoili teise ettevõtte töötajaga,» täpsustas ta.

Panfilovi sõnul ei lahku Sibagatulin firmast päevapealt. «Ta töötas terminaalis 15 aastat ja soovin, et ta oleks ümberpumpamise juures,» sõnas Panfilov. Ta ei välistanud ka võimalust, et Sibagatulin jätkab tööd Termoilis. «Seal, kus vastutus on väiksem,» lisas Panfilov.

Tolliamet pitseeris Maardus Termoili terminaali mai lõpul, sest üle saja vaguni bensiini ja diislikütust Eestisse toonud AS Parevek jättis tasumata 15 miljonit krooni aktsiisi- ja käibemaksu.

Hetkel kuum