13. juuni 1996 kell 22:00

Mootorreisid tahab Rootsi-reisijat omale võita

Mootorreiside tegevdirektor Hugo Osula ütles, et rahvusvahelist regulaarliini Rootsi ja Eesti vahel on firma taotlenud juba tükk aega. Loa bussiliini avamiseks Göteborgi sai firma mai alguses Rootsi teedeministeeriumilt ning Eesti teede- ja sideministeeriumilt.

Osula sõnul on Mootorreiside piletihinnad kolm korda madalamad kui Rootsi siseliinidel ja raudteel. See loob head eeldused, et klient kasutaks just nende firma bussi. Lisaks kord nädalas Göteborgi sõitma hakkavale bussile on Mootorreisidel käigus ka regulaarliin Kopenhaagenisse ning sellelgi liinil on peatus Göteborgis. See võimaldab Osula sõnul paremini arendada firma turustust.

Osula sõnul aitab Mootorreisidel uut bussiliini tööle seada firma Rootsi partner Eurolines Sweden, kelle peakorter asub Göteborgis. Bussipilet Tartust Göteborgi maksab tuhat krooni, kusjuures see hind sisaldab ka üleveo laevaga Tallinnast Stockholmi ning tekikoha laeval.

Buss mahutab Eurolines'i rahvusvaheliste regulaarbussiliinide kohta kehtestatud standardnõudmiste järgi 49 inimest.

Göteborgi ja Kopenhaageni liinidega on Mootorreisid saavutanud Osula sõnul ühe oma eesmärkidest -- katta bussiliinidega Rootsi tihedamini asustatud alad riigi kagu- ja lõunaosas.

Lisaks on Mootorreisidel käigus bussiliin Oslosse, see sõidab Uppsala kaudu, kattes sellisel viisil ka Rootsi põhjapiirkonnad.

Oslo-liin on Osula ütlusel praegu väga nõutud. Eriti tunnevad selle vastu huvi leedulased, kes suhtlevad Norraga viisavabalt. Leedu klientide meelitamiseks on Mootorreisidel Osula sõnul suur abi bussiliinist Tallinn--Vilnius. Mootorreisidel on enim liine seotud Baltimaade, Skandinaavia ja Saksamaaga.

Hetkel kuum