19. juuni 1996 kell 22:00

Lipstok välistab ainuõiguse energeetikas

«Ma ei oska öelda, kui palju peaks tekkima erinevaid jõujaamu, eks see ole turuküsimus,» rääkis majandusminister. «Eesti energeetikas ja elektrienergia tootmises ei saaks mitte ükski suurettevõtja, olgu ta siis tänaste jaamade erastaja või keegi teine, omada kontsessiooni. Teisisõnu ei saaks tema jaoks esineda tingimust, et tema kõrval ei tohiks kedagi olla.»

«Vabaturu ja konkurentsi tagamine on ka üks Eesti energiaseaduse põhipunkte, seadus ei liigu aga kuidagi justiitsministeeriumist valitsuse poole,» kurtis ta.

«Äriuudiste» andmetel on mitu energeetikasektori erastamisest huvitatud ettevõtjat tundnud huvi kontsessioonilepingu sõlmimise vastu.

RE Eesti Energia peadirektor Udo Lehtse suhtub kohaliku tähtsusega jõujaamade tekkesse positiivselt.

«Eks aeg läheb edasi ja on täitsa loomulik, et tekivad kohaliku tähtsusega väiksed elektrijaamad,» rääkis Lehtse.

«Ilmselt tuleb meil nendega ka koostööd teha, sest näiteks Eesti Gaas soovib oma jaama ühendada meie elektrivõrku. See on loomulik, vastab tänapäeva nõuetele ja arengule ning on normaalne nähtus,» lisas ta.

Ka majandusminister Andres Lipstok toetab selliste jõujaamade tulekut energiaturule.

«Pooldan väga nende teket ja teen omalt poolt kõik selleks, et nende jaamade töö oleks seadustega tagatud, kui see energiaseadus kunagi saab vastu võetud,» rääkis Lipstok.

Hetkel kuum