20. juuni 1996 kell 22:00

Pankrotistunud Ehitusbalthisel on kohustusi üle kümne miljoni krooni

Feldsmidt ütles, et Ehitusbalthis, kelle põhitegevuseks oli elumajade ehitamine, lõpetas majandustegevuse juba eelmise aasta oktoobris.

Võlanõuete üldsummat on halduri sõnul veel vara öelda, ent Ehitusbalthise raamatupidamise andmeil on pankrotistunud firmal kohustusi 13 miljonit ja vara viie miljoni krooni ringis.

Põhilise osa võlausaldajaist moodustavad inimesed, kellele Ehitusbalthis lubas korteri ehitada.

Maksuametile on Ehitusbalthis koos viivistega võlgu üle 800 000 krooni ja haigekassale üle 230 000 krooni.

Pankrotihalduri andmeil jäi Ehitusbalthisel pooleli nelja elumaja ehitus Tallinnas -- Vabaduse puisteel, Algi, Roopa ja Põllu tänavas.

ASi Ehitusbalthis juhatuse esimees Tõnis Kiiskküla seletas firma põhjaminekut vildaka äriplaaniga. Samas tõi ta põhjenduseks asjaolu, et mitmed tulevased korteriomanikud ei suutnud õigeaegselt oma osamakse tasuda.

Kiiskküla sõnul seisab täielikult ehitus Algi ja Roopa tänavas. Põllu tänava ehitises ootavad järge sisetööd ning Vabaduse puiesteel on korteriomanikud ise viimistlustööde lõpetamise käsile võtnud.

ASi Ehitusbalthis 80 protsendi aktsiate omanik on OÜ Balthis, kellel on oluline osalus veel aktsiaseltsides Balthis Puit, Balthis Mets, Balthis Metsandus, Balthis Baar, Lembitu kaubamaja ja Lembitu kaubamaja Toidutare.

Kiiskküla väitel läheb nimetatud firmadel seni normaalselt ning nende pankrotistumist karta ei ole.

Uno Feldsmidt ütles, et Ehitusbalthise võlad ja võlanõuded selguvad lõplikult alles sügiseks.

Hetkel kuum