26. juuni 1996 kell 22:00

Dvigateli tootmishooned võivad vabaneda aresti alt

Dvigateli ja DTE Metallitööde ASi esindajad on pidanud läbirääkimisi, mille tulemusena lepiti vahetult enne eilset kohtuistungit kokku, et DTE Metallitööde võlanõuet vähendatakse 16 miljonilt 1,79 miljoni kroonini. Dvigatel tegi väidetavalt kohe pärast kokkuleppe allakirjutamist maksekorralduse nimetatud summa ülekandmiseks DTE Metallitööde kontole.

Alles kohtus ilmnes, et raha kanti üle kontole, mida DTE Metallitööd pole viimasel ajal enam üldse kasutanud.

Kohtuistung jätkub reedel. Kui selleks ajaks leiab kinnitust, et DTE Metallitööd on raha kätte saanud, on oodata kohtuniku otsust vabastada Dvigateli tootmishooned aresti alt.

DTE Metallitööd esitas Dvigateli vastu pankrotiavalduse eelmise aasta detsembris. Võlanõude suurus oli 16 miljonit krooni, kuid tegelikult oli Dvigatel saanud ainult 1,8 miljonit krooni tegelikku ettemaksu toodangu eest, mille Dvigatel jättis tarnimata.

Ülejäänud võlasumma moodustasid saamata jäänud tulu ja viivised.

Lisaks DTE Metallitööde enda võlanõudele sisaldusid 16 miljonis kroonis ka firma Rootsi ja Taani partnerite nõuded.

Koos pankrotiavaldusega arestiti kohtu määrusega Dvigateli tootmishooned. Dvigateli juhatuse esimees Ülo Pärnits on väitnud, et pankrotiprotsessi tagajärjel kannab ettevõte iga kuu ligi kaks miljonit krooni kahju.

DTE Metallitööde ja Dvigateli finantssuhted on keerulised.

Nii Dvigateli juhatuse aseesimees Vladimir Maslov kui firma finantsdirektor Ants Pilving on kinnitanud, et valmistatud toodangu eest on Dvigatelile üle nelja miljoni krooni võlgu tellijad, kelle vahendajaks on olnud DTE Metallitööd.

Samas esitas DTE Metallitööde AS jaanuaris Dvigateli vastu hagi 300 000 krooni nõudes.

DTE Metallitööde esindaja vandeadvokaadi abi Sanjay Jaanus Mody avaldas eile kohtus arvamust, et algatatud pankrotiprotsess raugeb juhul, kui 1,79 miljoni kroonine ülekanne neile kinnituse leiab.

Dvigateli vandeadvokaat Aavo Aadli pidas vähetõenäoliseks, et DTE Metallitööd esitavad kohtule uue hagi muude nõuete kohta.

Hetkel kuum