11. juuli 1996 kell 22:00

Silmetit uuris mitu firmat

Erastamisagentuuri avalike suhete osakonnast öeldi eile, et informatsioon Silmeti aktsiate erastamiseks registreerinute kohta on konfidentsiaalne. Seetõttu ei saa väljastada mingit informatsiooni selle kohta, kui paljud ja millised investorid on huvitatud ettevõtte erastamisest, kinnitati erastamisagentuurist.

Silmeti peadirektor Priit Saksing tunnistas, et haruldasi muldmetalle tootva tehasega Sillamäel on kohapeal käinud tutvumas 5-6 firmat. «Paar neist olid kohalikud ettevõtjad,» lisas ta.

Ettevõtte juhi andmetel oli kolmapäevaks registreerinud Silmeti erastamisel osalemiseks neli huvigruppi.

Saksingu sõnul peaks registreerinud firmade hulgas olema ka väga tõsiselt võetavaid investoreid.

Silmeti erastamine peaks toimuma nii ettevõtte kui seal töötavate inimeste huvides kiiresti, avaldas Saksing lootust.

Erastamisagentuurist öeldi, et pärast registreerinute kokkuvõtmist teatatakse kõigile osalejatele erastamise esimese vooru pakkumuste esitamise tähtaeg.

Erastamisagentuuri peadirektor Väino Sarnet on varem öelnud, et pakkumuste esitamise tähtaja tingib see, kui palju on Silmeti erastamisest huvitatud firmasid ja milline on nende päritolumaa.

Silmeti aktsiatest läheb erastamisele 66 protsenti. Ettevõtte esimese poolaasta realiseerimiskäive oli umbes 105 miljonit krooni, Silmetis töötab ligi 1500 inimest.

Hetkel kuum