14 juuli 1996

Lühiuudised

Ukraina valitsuse ülesanne ei ole garanteerida Gazpromile või Turkmeeniale gaasitarneid Ukrainasse, vaid majandussubjektid peavad ise oma arveldustega toime tulema, ütles äsja ametisse nimetatud peaminister Pavlo Lazarenko parlamendis kõneldes.

Peaministri sõnul on Ukraina välisvõlg praegu 3,8 miljardit dollarit, millest 80 protsenti langeb Venemaa arvele. Sealjuures on täitmata võlakohustuste teenindamine veninud alates 1993. aastast. Samas on Ukraina Venemaa tänavuste gaasitarnete eest täielikult tasunud, kinnitas Lazarenko. ITAR-TASS-ETA

Euroopa Liidus (EL) oli mais tööta 10,8% aktiivsest rahvastikust ehk 18,1 miljonit inimest. Suurim töötuse määr oli Hispaanias -- 22,6%, teatab Eurostat.

Aasta esimesel poolel oli ELi aastainflatsiooni tase 2,7%. Mais oli kümne riigi inflatsioon alla keskmist taset. Madalaim oli see Soomes (0,8%) ja Rootsis (1%) ning kõrgeim Kreekas (9,1%).

ELi sisemajanduse kogutoodang (SKT) kasvas eelmisel aastal 2,4% ehk 0,4% vähem kui eelneval aastal. ELi SKTst andsid Saksamaa, Prantsusmaa, Itaalia ja Suurbritannia 72%. ES

Hetkel kuum