18. juuli 1996 kell 22:00

Dvigateli asi läheb riigikohtusse

Tallinna ringkonnakohus rahuldas 25. juunil tehtud otsusega Dvigateli erastamiskonkursil osalenud ASi Oksept esitatud kaebuse ning kuulutas seadusevastaseks erastamisagentuuri nõukogu möödunud aasta 29. novembri otsuse RASi Dvigatel aktsiate müügikonkursil ASi Diamark võitjaks kuulutmise kohta.

Oksepti esindaja vandeadvokaat Andres Hallimägi saadetud teate kohaselt esitas erastamisagentuuri nõukogu koosolekul RASi Dvigatel aktsiate ostusoovi pakkumused ettekandnud agentuuri töötaja ASi Oksept pakkumuse moonutatuna. Agentuuri nõukogu istungi protokollist nähtub, et nõukogu hääletas vaid teiste Dvigateli erastamiskonkursil osalenute, ASi Diamark ja ASi Mehikon pakkumuste vahel. ASi Oksept pakkumus jäi aga pärast agentuuri töötaja ettekannet hääletamisest kõrvale.

Ringkonnakohus leidis oma otsuses, et on rikutud ASi Oksept õigust erastamiskonkursil osaleda.

Erastamisagentuuri avalike suhete osakonna juht Marko Kadanik ütles, põhimõtteliselt jääb erastamisagentuur oma otsusele kindlaks ning kaebab Tallinna ringkonnakohtu 25. juuni otsuse edasi.

«Meil on selleks aega 30 päeva pärast kohtuotsuse väljakuulutamist,» teatas ta.

Kadanik mainis, et erastamistehingujärgsed kohtuvaidlused ei ole erastamisagentuuri jaoks uudne asi.

Pikemalt Dvigateli erastamisega seonduvast ta aga rääkida ei soovinud. «See on alles pooleliolev protsess ja erastamisagentuur ei tahaks seda praegu väljaspool kohtusaali kommenteerida,» ütles ta.

Erastamisagentuuri nõukogu liige Ignar Fjuk, kes hääletas 1995. aasta 29. novembril toimunud nõukogu istungil konkursi võitnud ASi Diamark vastu, ütles uudisteagentuurile BNS, et Oksepti pakkumus oli teistest parem. Oksept oli Dvigateli ostuhinnaks pakkunud 27 miljonit krooni ning ka pakutud investeeringute ja tööhõivekohustused olid neil kõrgemad kui konkurentidel.

Konkursi võitnud ASi Diamark ja erastamisagentuuri vahel sõlmitud Dvigateli erastamislepingu kohaselt ostis Diamark 100% RASi Dvigatel aktsiaid ostuhinnaga 20 miljonit krooni, võttis üle rohkem kui 70 miljonit krooni ettevõtte võlgu ning kohustus investeerima 76 miljonit krooni. Tööhõive kohustuti tagama 1100 inimesele.

Hetkel kuum