25. juuli 1996 kell 22:00

Külm talv kahandas Kunda tehase käivet

Kuna talvel oli Kunda sadam kinni külmunud, ei saanud Kunda-Nordic Tsement sadama kaudu tsementi välja viia, selgitas Jan Owren. Teisel poolaastal loodab tehas tagasimineku tasa teha, lisas ta.

Owreni sõnul olid firma juuli majandustulemused oodatust paremad. Alates aprillist on kasvanud ka eksport Leetu, rääkis ta.

Eestis on sel suvel pärast mai lõpu madalseisu tsemendi müük suurenenud, lausus Owren. Kuid puuduvad veel suured investeeringud ehitusturul, mis suurendaksid tsemendi tarbimist, ütles ta.

Owreni sõnutsi avab Kunda-Nordic Tsement augusti alguses uue tsemendiahju koos elektrifiltriga, mis on oluline keskkonnakaitse seisukohalt. Peale selle jääb veel paigaldada oktoobris üks väiksem filter, siis on tehase keskkonnaalane investeerimisprogramm lõpetatud, lisas Owren.

Kunda-Nordic Tsemendi käive oli eelmisel aastal 270 miljonit krooni, selle aasta käibeks on prognoositud 290 miljonit krooni. Kunda-Nordic Tsement ekspordib 80 protsenti oma toodangust, ekspordi sihtkohad on Läti, Leedu, Kaliningrad ja Poola.

Hetkel kuum