25. juuli 1996 kell 22:00

Tartu haldushoone ehituskonkurss kütab kirgi

Konkursi korraldaja, Tartu linnavalitsuse munitsipaalettevõtte Tartu Arhitektuuribüroo projektijuhi Toivo Haimi kinnitusel tegi kaheksaliikmeline komisjon oma otsuse eelmisel reedel. «Eelkvalifitseerimise läbinute seas on nii Tallinna kui Tartu ehitusfirmasid,» oli Haimi napisõnaline. «Neile väljastatakse projektdokumentatsioon ja neil on aega teha lõplik pakkumus 16. augustini.»

Äripäevale teadaolevalt läbisid 80--90 miljoni kroonise ehitusmaksumusega hoone ehitamise eelkvalifikatsiooni Tallinna ehitusfirmad AS SRV Eesti Ehitus, AS Koger & Sumberg, AS EKE Merko ja AS EMV ning Tartu konsortsium, kuhu kuuluvad AS Ehitusfirma Rand & Tuulberg ning AS Linnaehitus.

Konsortsiumi Lillemäe Group esindaja, ASi Tartu Ehitus juhatuse esimehe Aado Kivi sõnul sai neile tõenäoliselt saatuslikuks see, et pakkumuse teinud konsortsiumis oli ka haldushoone konstruktiivse lahenduse teinud Tartu projekteerimisbüroo AS Tari.

Tari projektijuht Epp Krosmann tõdes samuti, et konsortsiumiga ühinemine oli viga ning kinnitas, et Tari on Lillemäe Groupist nüüd juba välja astunud.

Firma moodustasid lisaks Tarile ja Tartu Ehitusele viimistlusfirma AS Spark, santehnikafirma AS Tet-Ko ja teedeehitusfirma AS TREF Tartust ning elektritöödefirma AS Kelmo, kes on välja kasvanud Harju KEKist.

Riigihangete ameti peadirektori asetäitja Taivo Kivistiku sõnul on nad nii konkursi korraldajale kui kaebuse esitajale pakkunud võimaluse tulla otsima kompromissi. «Riigihangete amet on vaid lepitaja rollis,» selgitas Kivistik.

Kivistiku sõnutsi pole uut konkurssi mõtet korraldada. Ta tõdes, et sarnased vaidlused pole sugugi erandlikud, eriti ehitustööde alal.

Kunagise parteimaja müüridele ehitatakse viiekorruseline administratiivhoone üldpinnaga 8360 m². Administratiivhoone arhitektuurse osa autorid on arhitektid Rein Luup ja Heiki Taras. Plaanide kohaselt peaks ehitusega taasalustatama septembris ning see lõppema 1998. aasta mais.

Valitsus on tänavu eraldanud Tartu haldushoone ehitamise käivitamiseks 4,9 miljonit krooni, Tartu volikogu otsuse kohaselt emiteerib Tartu linn tänavu selleks otstarbeks 10 miljoni krooni eest võlakirju.

Hetkel kuum