31. juuli 1996 kell 22:00

Külmhoone avab müügikeskuse

«Meie müügikeskus püüab täita filtri rolli lõpptarbija ja tootja vahel,» ütles ASi Tartu Külmhoone tegevdirektor Andrus Kõre. Tema sõnul hakkavad toiduainetööstuse ettevõtted Tartu külmhoones korraldama oma toodangu edasimüüjatele mastaapseid degustatsiooniüritusi. Jae- ja väikehulgimüügikeskuse rajamiseks kulutas külmhoone pisut alla miljoni krooni ja loodab selle esimese tegevusaasta jooksul tagasi teenida. Müügikeskuse juhataja Veiko Kuusmik lubas tarbijaile pakkuda piisavas sortimendis põhilisi toidukaupu.

AS Talinvest erastas 51% Tartu külmhoone aktsiatest. Tänavu kevadel müüs erastamisagentuur ka 49 protsenti aktsiaid erastamisväärtpaberite eest. Lisandus 88 juriidilist ja eraisikut.

Andrus Kõre sõnul pole uute aktsionäride lisandumine firma tegevust pidurdanud ja huvigruppide võitlust pole märgata.

«Täidame 51% põhiaktsionäride püstitatud ülesandeid ja uued aktsionärid pole neid vaidlustanud,» märkis Andrus Kõre.

ASi Tartu Külmhoone aktsiakapital on 9,4 miljonit krooni, möödunudaastane käive oli 43 miljonit ja auditeeritud kahjum 5,15 miljonit krooni.

Esimese poolaasta käive oli 25,5 miljonit ja aasta lõpuks kavandatakse jõuda 60 miljoni kroonise käibeni. Kasumisse plaanib firma jõuda alles 1997. aastal.

Praegu hoiustavad Tartu külmhoones oma toodangut kaheksa Eesti suuremat piimatootjat ja 15 toiduainetööstuse ettevõtet. Pinda on külmhoonelt rentinud 13 kaubandusfirmat.

Tartu külmhoones asub ka Rakvere lihakombinaadi hulgimüügikeskus Lõuna-Eesti klientide tarbeks.

Hetkel kuum