19. august 1996 kell 22:00

Sularahakaardi ristkasutamine laieneb

Tallinna Panga sularahakaarti saab kasutada Hansapanga ja Hoiupanga sularahaautomaatides, teiste ristkasutusega seotud pankade kaarte saab esialgu kasutada ainult ühes Tallinna Panga automaadis, ütles Margus Aun.

Auna sõnul kuulub ristkasutussüsteemi 110 Hansapanga ja Hoiupanga automaati. Süsteemi kuuluvaid kaarte on veidi üle 200 000.

Hansapanga pangakaartide direktori Tarmo Uba sõnul on fikseeritud määr, mille kaardi väljaandnud pank maksab kaardi vastuvõtnud pangale, ja see on kuus krooni.

Margus Auna sõnul tasub kaardi vastuvõtnud pank saadud summast kaardikeskusele vahendustasuks ühe krooni.

Kontoromanikul tuleb tasuda ainult nende operatsioonide eest, mis lõpevad sularaha väljastamisega, väljavõtted viimastest tehingutest ning muu informatsiooni väljastamine on tasuta, lausus Aun.

Auna sõnul tunnevad sularahakaartide ristkasutamissüsteemi vastu huvi ka teised pangad.

Praegu testitakse EVEA Panga sularahaautomaate ning lähikuudel võimaldavad EVEA Panga sularahakaardid sularahaautomaatide ristkasutamist, ütles Aun.

EVEA Panga juhatuse esimehe Boriss Shpungini varasemate ütluste kohaselt võimaldab EVEA Pank oma klientidele automaatide tasuta ristkasutamist.

Konkreetsemat huvi süsteemiga liitumise vastu on Auna sõnul üles näidanud ka Eesti Ühispank.

«Üldiselt on märgata sularahakaartide ristkasutamise elavnemist, keskmiselt tehakse sularahaautomaatides 500 tehingut päevas,» lausus Margus Aun

Pankade kaardikeskuse poolt rakendatava pankade sularahakaartide ristkasutamise süsteemiga on seni liitunud Hansapank, Hoiupank, Forekspank ja Tallinna Pank.

Hetkel kuum