2. september 1996 kell 22:00

Olümpia võidakse erastada veel sel aastal

Lassi sõnul käivad praegu erastamisagentuuri ja rahandusministeeriumi vahel selleteemalised läbirääkimised.

Kui Olümpia otsustatakse erastada erastamisseaduse alusel, viiakse see ellu veel selle aasta jooksul, kui aga riigivaraseaduse alusel, võib erastamine edasi lükkuda järgmisesse või ülejärgmisesse aastasse, rääkis Lass.

Kumba seadust järgitakse, sõltub Lassi sõnutsi sellest, kas peetakse kasulikumaks Olümpia erastada kohe praegu või näiteks aastal 1998, sest Olümpia väärtus peaks olema selleks ajaks tunduvalt tõusnud. Tõenäolisemaks pidas Lass siiski Olümpia erastamist erastamisseaduse alusel.

Erastamisagentuurist ei nõustutud Olümpia erastamisega seonduvat kommenteerima. Erastamise küsimus otsustatakse lähima kuu aja jooksul, lausus Silva Männik erastamisagentuuri avalike suhete osakonnast.

Lassi sõnutsi on huvi Olümpia vastu tundnud mitu firmat, põhiliselt väljastpoolt Eestit. Ta lisas, et tehtud on ka eksperthinnanguid hotelli Olümpia võimaliku turuväärtuse kohta, kuid ei nõustunud neid täpsemalt kommenteerima.

Hotelli Olümpia tegevdirektor Tarmo Sumberg on nimetanud Olümpia ligikaudseks turuväärtuseks 200 miljonit krooni, teiste hotellide omanikud ja juhid on pidanud aga Olümpia väärtust märkimisväärselt kõrgemaks. Hotelli Viru tegevdirektor Toomas Niinemäe on hinnanud Olümpia väärtust 400--500 miljonile kroonile.

Riigile kuulub 55,1% ASi Hotell Olümpia aktsiatest, 10,1% aktsiate omanik on Briti fondihaldur Mercury Asset Management, 29,2% omanik on Baltic Republic Fund ning 5,5% kuulub Olümpia operaatorfirmale Inn Grupp, mille omanikud on Olümpia praegune tegevdirektor Tarmo Sumberg ja Olümpia endine tegevdirektor Andres Liinat.

Hetkel kuum