4. september 1996 kell 22:00

Tartu haldushoone konkursil viis ehituspakkumust

Lille mäe haldushoone ehituskonkursil konkureerivad Tallinna ehitusfirmad AS EKE Merko, AS EMV, AS Koger & Sumberg ja AS SRV Eesti Ehitus ning Tartu konsortsium, kuhu kuuluvad AS Ehitusfirma Rand & Tuulberg ning AS Linnaehitus.

Riigihangete seaduse kohaselt on komisjonil võitja selgitamiseks aega kümme päeva. «Komisjon teeb otsuse võimalikult kiiresti,» lubas Binsol. «Samas on konkursimaterjal kopsakas ja seda annab läbi töötada.» Otsuse teeb üheksaliikmeline komisjon, mille koosseisu määras Tartu linnavalitsus oma korraldusega.

Binsol ei täpsustanud pakkumuste summasid, lisas vaid, et need kõikusid üle 20 protsendi. Äripäevale teadaolevalt olid neli pakkumust vahemikus 60--70 miljonit krooni ja üks jäi neist tunduvalt alla.

Haldushoone ehitamise finantseerimine on seni veel lahtine. Riik on selleks otstarbeks eraldanud 5 miljonit krooni. 10 miljoni krooni eest kavatseb Tartu linnavalitsus emiteerida võlakirju. 10 miljonit krooni on lootust saada riigieelarvest, kui ehitatavasse hoonesse otsustab kolida Tartu maavalitsus. Osa vajaminevast rahast loodab linnavalitsus saada oma praeguste hoonete müügist.

Binsoli sõnul polnud eile ühelgi osalejal pretensioone konkursi korralduse kohta. Teatavasti esitas konsortsium Lillemäe Group vahetult pärast eelkvalifitseerimist riigihangete ametile kaebuse. Tänu riigihangete ameti lepitusvoorule tarifitseeris komisjon kuuendaks lõpp-pakkumuse esitajaks Lillemäe Groupi, kes seejärel loobus osalemisest.

Hetkel kuum