10. september 1996 kell 22:00

Eesti Loto astub kasiinoärisse

RASi Eesti Loto peadirektori Sven Kolga sõnusti saab 2 miljoni kroonise aktsiakapitaliga Novoloto eduka käivitumise korral aktsiate kontrollpaki omanikuks Eesti Loto. Kolga tõdes, et konkurents Eesti kasiinoturul on tihe, kuid Novoloto eeliseks pidas ta turule tulekut tänapäevaste mänguautomaatidega.

Sel aastal plaanib Novoloto kasiinoärisse investeerida 4 miljonit krooni, kogu investeering tuleb Austria partnerilt.

Sellest 1 miljon on RASi Eesti Loto kasiinoarendusosakonna juhataja Arno Antoni sõnutsi tänaseks kulunud tegevusloa saamise ning muude kasiinoäri alustamisega seotud maksude tasumiseks.

Novoloto kasiinod on plaanis esialgu sisustada vaid mänguautomaatidega. Esimesed kolm kasiinot plaanitakse veel sel aastal avada Tallinnas, Pärnus ja Kohtla-Järvel.

Mänguautomaatide valmistaja Novomatic Industriesi rahvusvahelise divisjoni asedirektori Jan Zielinski sõnul on Eesti turg piiratud ja praegu pole mängulaudade ja rulettidega kasiinoketi loomiseks veel õige aeg.

Novo-Invest Casino Development AG on 1990. aastal Austrias asutatud valduskompanii, mis haldab maailma esikümnesse kuuluva mänguautomaatide tootja Novomaticu ettevõtteid. Praegu kuulub Novo-Invest Development AG-le 15 000 mänguautomaati üle maailma, lisaks sellel 14 mängulaudade ja rulettidega kasiinot.

Hetkel kuum