10. september 1996 kell 22:00

Mootorikütuse aktsiisi laekub pool miljardit

Septembriks oli mootorikütuse aktsiisi laekunud 279 miljonit krooni, mis on 43,5 protsenti aastaks plaanitud 642 miljonist kroonist, ütles Agu Lellep.

«Tundub jah, et seda summat täis ei venita,» kinnitas rahandusministeeriumi eelarve osakonna juhataja Ants Liiver. «Isegi parima kuu korrutamine kaheteistkümnega annaks napilt välja kogu planeeritud summa,» selgitas Liiver.

Tänavuse riigieelarve koostamisel arvestati nii 1995. aasta aktsiisi laekumist kui Eestisse toodud kütusekoguseid, lausus Liiver. «Riigikogu pani veel ka omalt poolt juurde,» lisas ta.

«Mootorikütuse aktsiisi laekumine on valuline, aga riigieelarve seisukohalt ei ole see katastroofiline,» tähendas Agu Lellep.

Augusti lõpuks on riigieelarvesse laekunud 8,1 miljardit krooni ehk 61,7 protsenti aastaks planeeritust. Suuremad riigieelarve tuluartiklid -- käibemaks ja tulumaks -- on Lellepi kinnitusel laekunud plaanikohaselt.

Käibemaksu on kaheksa kuuga laekunud 3,77 miljardit krooni ehk 58,66 protsenti plaanitust, üksikisiku tulumaksu 2,77 miljardit krooni ehk 65,98 protsenti plaanitust.

Tuleva aasta riigieelarve koostamisel arvestab rahandusministeerium selle aasta kaheksa kuu tegelike laekumistega, lausus Agu Lellep.

Ants Liiveri kinnitusel riigieelarve üldsumma 14,8 miljardit krooni ei muutu, aga võimalikud on muutused üksikute tululiikide lõikes.

Liiveri sõnul esitab rahandusministeerium oma ettepanekud järgmise aasta riigieelarve kohta tuleval nädalal.

Hetkel kuum