22. september 1996 kell 22:00

Lühiuudised

Reedel Tallinna linnakohtus toimuma pidanud Makarov Muusik Managemendi (MMM) pankrotiprotsess lükati võlgniku esindaja haigestumise tõttu edasi 11. novembrile.

MMMi ajutise pankrotihalduri Hugo Petersoni sõnutsi on MMMi võlgade suurus praegu ligi 10 mln krooni, sellest 2,3 mln krooni moodustab võlg Tallinna pangale. Võrreldes märtsiga, mil Tallinna haigekassa esitas MMMi vastu pankrotiavalduse, on võlg Tallinna pangale vähenenud miljoni võrra.

Tallinna haigekassale on MMM võlgu koos intressidega juba ligi 2 mln krooni, mille Jüri Makarov lubas tasuda üle kuu aja tagasi.

Neljapäeval ütles Tallinna haigekassa nõunik Ülle Aasma, et MMM pole võlga tasunud.

Petersoni sõnutsi on MMMi varade väärtus ametlikult 150 000 krooni, kuid selle varaline kate tegelikult puudub. ÄP

Eelmise nädala jooksul näitas börsiindeks (TALSE) stabiilset langustendentsi. Börsivälisel turul tegid ilma Rakvere lihakombinaat ja Pennu.

Tallinna väärtpaberibörsi põhinimekirjas noteeritud aktsiatest suutis oma positsioone säilitada vaid Hansa-panga aktsia. Väärtpaberi-spetsialistide hinnangul võib TALSE languse põhjuseks olla uute väärtpaberite: Pennu Computer Technology ja Rakvere lihakombinaadi aktsiate turule tulek. Lihakombinaadi aktsia hind tõusis 1,7 kroonilt 4 kroonile, ning Pennu aktsiaga tehti reedel tehinguid 60 krooni juures.

Märt Meerits Hansapangast, Tõnu Vanajuur Forekspangast ning Margus Uudam HF Arendusest olid ühel meelel, et Pennu vastu on küll suur huvi, kuid investoritel on aktsiaid vähe. Kas aktsia jääb likviidseks, peaks selguma lähema kahe kuu jooksul. Kuna alternatiivseid investeerimisvõimalusi turul napib, on muutunud tavapä-raseks, et pärast emissiooni väärtpaberite hinnad järelturul tõusevad. ÄP

Silja Line'i tegevdirektor Lars Wendell usub, et Helsingi ja Tallinna vahelise laevaliikluse kiire kasv jätkub. Wendelli hinnangul reisib 1998. aastal Eesti ja Soome vahel 6 miljonit reisijat.

Tänavu peaks laevareiside arv Tallinna--Helsingi liinil ületama 5 mln piiri. Silja Line'i turuosa moodustab sellest 1,4 mln kr.

Wendelli sõnul on areng olnud positiivne ka Soome ja Rootsi vahelises laevaliikluses. Võrreldes mullu suvega on reisijate arv kasvanud 13%. STT-ETA

Tallinna linnavalitsus planeerib järgmise aasta linnaeelarvesse eraldised Tondi sõjaväelinnaku ümberkujundamiseks ja detailplaneeringu koostamiseks.

Raepress teatas, et linnavalitsus otsustas istungil algatada Tondi endise sõjaväelinnaku detailplaneerimine ja leida ümberkujundamise vahendid järgmise aasta eelarvest.

Linnasekretär Toomas Sepp ütles, et linnaeelarve koostamisel arvestatakse nii detailplaneeringu vajadust kui vastavate kommunikatsioonide tööjooniste ja projekteerimise summadega.BNS

Eesti pankade osalus ettevõtetes ning teistes pankades aktsiate omamise kaudu on tänavu kahekordistunud.

Eesti Panga infoosakonna asejuhataja Kaja Kell ütles, et on kehtestatud aktsiate omamise piirmäärade normatiivid, mis on sätestatud krediidiasutuste seaduses. Kella sõnul on pankade osalus ettevõtetes praegu veel piirmääradest kaugel.

Panga oluline osalus ettevõtetes ei tohi krediidiasutuste seaduse järgi ületada 15% omavahenditest. Krediidiasutuste olulised osalused ei või ületada 60% krediidiasutuste omavahenditest.

Enim on juuli lõpu seisuga aktsiaid Hoiupangal -- 55,7 mln krooni eest -- ning Hoiupangaga liitunud Tööstuspangal -- 42,4 mln kr eest. Vähim aktsiaid on EVEA pangal -- 0,5 mln kr eest. BNS

Hetkel kuum