• Jaga lugu:
  Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

  Lühiuudised

  Juunis kange alkoholi ekspordi litsentsist ilma jäänud Soome Primalco OY tütarfirma AS Ofelia toodangumaht tõusis augustis juuliga võrreldes 40 protsendi võrra, teatas eile firma peadirektori kohusetäitja Tomi Ovaska.
  Ovaska ütles, et ettevõtte tootlus on pärast kahe suvekuu skandaali ja juhtkonna vallandamisest olenemata tohutult kasvanud.
  Esmaspäeval kinnitas ettevõtte omanik ametisse Ofelia uue turundusdirektori, kelleks sai Evald Tärni. Ovaska selgitas, et Primalco juhtkond on välja valinud ka teiste Ofelia direktorite ametite täitjad, seni kestavad veel läbirääkimised töötingimuste üle. Ta kinnitas, et uued direktorid asuvad tööle õige pea. BNS
  Sõnumilehe peatoimetaja Ainar Ruussaar (29) asub 14. oktoobrist tööle uudisteagentuuri BNS peatoimetajana, jäädes samas tegevaks ka Sõnumilehe konsultatiivse organi juurde.
  Ruussaare aastane tööleping Sõnumilehega lõpeb oktoobri keskel.
  «Ainar Ruussaar on peatoimetajana olnud väga edukas,» ütles Sõnumilehe nõukogu esimees ja ajalehe üks omanikke Rein Kaarepere. «Ruussaare otsus asuda tööle BNSi peatoimetajana on tema isiklik valik ja me aktsepteerime seda,» lisas ta. BNS
  Venemaa teatas pühapäeval, et piirab järgmisest aastast järsult viina ja etanooli sissevedu, kaitsmaks kohalikke tootjaid.
  AS Remedia kommertsdirektor Sirje Potisepp ütles Venemaa otsust kommenteerides, et see kurvastab ettevõtet väga ja piirab kindlasti ekspordivõimalusi.
  Kui seitse aastat tagasi moodustas Venemaa osa Remedia toodangu väljaveost kuni 70 protsenti, siis mullu oli see langenud vaid kolme protsendini.
  Ofelia peadirektori kohusetäitja Tomi Ovaska sõnul on Venemaa sissevedu piirav otsus kahjulik eelkõige Venemaale endale, kuna seal pole nii suurel hulgal kvaliteetset piiritust, millest toota heal tasemel viina. BNS
  Majandusministri Mart Opmanni kutsel kogunevad täna Tallinnas Eesti majanduseksperdid, et arutada Eesti majanduskasvu võimalusi.
  Majandusministeeriumi pressiesindaja ütles, et peaküsimusena tuleb arutlusele, kuidas säilitada edukate majandusharude arengut ning kuidas pidurdada langust taanduvates majandusharudes ning muuta nende langus tõusuks.
  Arutelust on kutsutud osa võtma Ardo Hansson, Aavo Kokk, Jaak Leimann, Olev Lugus, Alari Purju, Teet Rajasalu, Janno Reiljan, Tiit Saat ning Erik Terk. BNS
  Eilses Äripäevas oli seoses pankrotistunud ASiga Figaro juttu sellest, et firma pankrotitoimkond on tunnistanud Ühispanga 18,6 miljoni kroonist nõuet, mis pankrotivara vähesuse tõttu jääb pangal ilmselt tagasi saamata.
  Kõnealusest 18,6 miljonist kroonist moodustab tagasisaamata laen 5,7 miljonit krooni ning intressid ja viivised 12,9 miljonit krooni. Ühispanga analüüsiosakonna juhataja Urmas Neetar märkis seda kommenteerides, et pank on need summad bilansist laenukahjumitena juba maha kandnud ning et sellest tulenevalt käsitab Ühispank mistahes võimalikku laekumist Figaro pankrotiprotsessi käigus tuluna. ÄP
  Viljandi suuruselt teine tööandja ja Eesti suurim ukse- ning aknatehas AS Viljandi Aken ja Uks käivitas sel nädalal saepurul ja puiduhakkel töötava katlamaja, millesse investeeriti 2,5 mln krooni.
  «Möödunud aastal maksime sooja eest 2,4 miljonit krooni ja leidsime, et firmale on igati kasulikum oma katlamaja rajada,» ütles ASi Viljandi Aken ja Uks müügidirektor Inno Valo. «Saame nüüd kogu ettevõttele vajamineva sooja oma tootmisjääkidest ja tänu sellele väärtustame 100% tehasesse tulevast puidust,» märkis firma peadirektor Olavi Liivandi.
  Puidujäätmetel töötava katlamaja tasuvusajaks on arvestatud 1,5 aastat. ÄP
  Homme selgub, kas Tartu linnavalitsus jagab konkursikomisjoni arvamust, kes valis eile Tartu Lille mäe haldushoone ehitaja viiest kandidaadist välja Tallinna firma ASi SRV Eesti Ehitus.
  Komisjoni liikme, ME Tartu Arhitektuuribüroo direktori Lembit Binsoli sõnul lähtusid nad otsust tehes riigihanke seaduse sättest, mis soovitab valida odavaima pakkumise. «SRV Eesti Ehituse pakkumus oli järgmisest 11 miljoni krooni võrra odavam,» täpsustas Binsol. «Linnavalitsus otsustab neljapäeval, kas ta kinnitab meie valiku või mitte.»
  Mitmed ehituskonkursist osavõtjad pidasid SRV Eesti Ehituse ligi 11 miljonit krooni väiksemat pakkumust ebareaalseks. Soomes viibiv SRV Eesti Ehituse peadirektor Egon Mats ütles konkurentide väidet kommenteerides, et nende firma pole harjunud ebareaalseid pakkumusi tegema. ÄP
  Läinud reedel Jõgeval uue omanikuga tegevust alustanud piimakombinaat on ainus omataoline terves piirkonnas ja pakub tööd mitmekümnele inimesele, ütles Jõgeva linna majandusspetsialist Aime Ründva. Uue omaniku leidmisega kadusid kartused, et seni kohalikule piimaühistule rendile antud kombinaat võib seisma jääda.
  Erastamise käigus ostis firma AS Eesti Taluvõi Jõgeva Piimakombinaadi 1,6 miljoni krooni eest. AS Eesti Taluvõi juhataja Igor Pankratov ütles ajalehele Vooremaa, et uus omanik võttis tööle praktiliselt kõik endised töölised. Piimasaaduste töötlemine kohapeal annab inimestele tööd ka tulevikus ning suurendab omavalitsuse maksuraha. Täna annab kombinaat tööd 35 inimesele.
  Piimakombinaadi tegevdirektori Matti Mehide sõnul kavatseb uus omanik piima ja või tootmisse investeerida veel ligikaudu pool miljonit krooni. tema sõnul on lähemas tulevikus kavas võtta kasutusele uued pakendid.
  Praegu toodab kombinaat 3,2protsendilise rasvasusega kilepiima, rõõska ja hapukoort ning võid. Tulevikus alustatakse 2,5protsendilise rasvasusega piima ning võipiima tootmist.
  Kombinaadis toodetud võid kavatsetakse müüa Peterburi, kus hinnatakse kvaliteetset Eesti toodangut. ÄP
  Eile toimuma pidanud oksjon Narva-Jõesuu hotelli Liivarand müümiseks jäi huviliste puudumise tõttu ära, ütles Narva kinnisvarabüroo juhatuse esimees Valeri Kois.
  Kois, kes on ühtlasi ka Liivaranna pankrotistunud omaniku, ASi Narvastroi pankrotihaldur, lausus, et pankrotitoimkond andis talle paar päeva aega läbirääkimiste pidamiseks hotelli vastu huvi tundnud firmadega, kes oksjonile ei ilmunud.
  Koisi sõnutsi tundis enne oksjonit hotelli vastu huvi üks kohalik firma ning üks Tallinnas tegutsev turismifirma. Oksjonil oli hotelli alghinnaks määratud 2,5 miljonit krooni.
  Ka üle kahe kuu tagasi toimunud oksjon kukkus ostjate puudumise tõttu läbi. Tol korral oli hotelli alghinnaks määratud 3,5 miljonit krooni. Kois tõdes, et mitmed tol korral hotelliga tutvumas käinud Vene firmad olid kohe nõus raha ära maksa, kuid kui jutt jõudis piiri- ja viisaküsimusteni, jäi jutt pooleli. «Kuni piir on kinni ja Peterburist kliendid ei tule, ei leidu ka ostjaid,» tõdes ta.
  6 aastat tagasi ehitatud hotellis on 120 tuba. Koisi kinnitusel on hotell normaalses seisukorras, kuigi pisut vanamoodne. AS Narvastroi pankrotistus juunis. ÄP
  Tartu ülikooli õppejõud Raul Eamets, Viktor Trasberg, Andres Arrak ja Urmas Varblane üllitasid eeskätt kõrgkoolide majandusteaduskondade tudengeile mõeldud õpiku «Rahvamajandus II».
  See on järg kolm aastat tagasi ilmunud õpikule «Rahvamajandus I». Autorid käsitlevad 274 leheküljel inflatsiooni, rahapoliitikat, tööpuudust, rahaturu tasakaalu, eelarvepoliitikat ja teisi makroökonoomika valdkondi.
  Avatud Eesti fondi ja Hoiupanga toel välja antud õpiku üks osa tiraazhist jagati tasuta TÜ, TTÜ ja EPÜ majandusteaduskondadele. ÄP
  Jaga lugu:
 • Hetkel kuum

Anu Ruul: kestliku innovatsiooni võimalikkusest Maal – kümme sammu maailmalõpust eemale
Innovatsioon ja kestlik innovatsioon ei peaks olema kaks eri terminit, kestlikes uutes innovatsioonides peituvad väga suured tulevikuärid, kirjutab konsultant ja koolitaja Anu Ruul Äripäeva essees.
Innovatsioon ja kestlik innovatsioon ei peaks olema kaks eri terminit, kestlikes uutes innovatsioonides peituvad väga suured tulevikuärid, kirjutab konsultant ja koolitaja Anu Ruul Äripäeva essees.
Krüptoturul suur langus: bitcoin poole aasta madalaimal tasemel
Bitcoin langes täna poole aasta madalaimale tasemele ja ligi veerand miljonit kauplejat oli sunnitud positsioonid sulgema kui krüptovaluutad tehnoloogiaaktsiate kannul langemist jätkasid.
Bitcoin langes täna poole aasta madalaimale tasemele ja ligi veerand miljonit kauplejat oli sunnitud positsioonid sulgema kui krüptovaluutad tehnoloogiaaktsiate kannul langemist jätkasid.
Tehniline viga lükkas Tallinki reisi Turust Stockholmi päeva võrra edasi
Tallinki laeva Baltic Princess reis Turust Stockholmi lükkus tehnilise vea tõttu päeva võrra edasi, kirjutab Iltalehti.
Tallinki laeva Baltic Princess reis Turust Stockholmi lükkus tehnilise vea tõttu päeva võrra edasi, kirjutab Iltalehti.
Leedu eksport Hiinasse kahanes dramaatiliselt
Leedu ekspordist Hiinasse oli detsembris alles jäänud ainult hädine kümnendik leedukate teele veeretatud takistuste pärast, loeb Leedu SEB analüütik Tadas Povilauskas Hiina tolli andmetest välja.
Leedu ekspordist Hiinasse oli detsembris alles jäänud ainult hädine kümnendik leedukate teele veeretatud takistuste pärast, loeb Leedu SEB analüütik Tadas Povilauskas Hiina tolli andmetest välja.