17. oktoober 1996 kell 22:00

Keskturu saatus püsib endiselt lahtine

Volikogu jagunes eelistustelt kaheks -- Mati Kebina juhitava ASi NT Kaubandus ja Tiiu Silvese ASi Langren pooldajateks. Elav mõttevahetus käis Silvese pakutud investeeringusumma üle.

Tiiu Silves on lubanud keskturu arendamisse investeerida 125 mln krooni, mille eest ta kavatseb rajada kõigi mugavustega hotelli turumüüjate tarvis ja katta turu klaaskupliga.

Teine põhjus, miks volikogu ei jõudnud ühele meelele, oli ASi Langren ebasel-ge taust.

Linnavolikogu pressinõuniku väitel ei olnud võitja väljakuulutamise edasilükkamise põhjuseks keskturu aluse maa omanike süüdistused, nagu rikuks linnavalitsus seadusi, olles jätnud neile teatamata keskturu erastamiskonkursi toimumise.

Tallinna linnapea Jaak Tamm ütles uudisteagentuurile BNS, et kõik toimus kehtestatud korra ja seaduste järgi. «Linn ei saa seadusi igno-reerida ega rikkuda,» lisas ta.

Tamme sõnul teeb komisjon maade ja varade tagastamisel kindlaks, kas need on tagastamise objekt. Maa või vara taotlejal on õigus otsus protestida. Kui linnavalitsus protesti ei rahulda, võib kodanik asja tähtaja jooksul kohtusse kaevata. Keskturu puhul pole keegi linnavalitsust kohtusse kaevanud.

Hetkel kuum