23. oktoober 1996 kell 22:00

Lühiuudised välismaalt

Norra peaminister Gro Harlem Bruntland teatas eile, et esitab reedel tagasiastumispalve. Bruntlandi järglaseks saab tööpartei liider Thorbjørn Jagland.

Finantsturud reageerisid uudisele närviliselt, kuna Jagland on tihedalt seotud ametiühingutega ja pooldab riigi omanduse püsimist panganduses ja tööstuses. REUTER-ÄP

Venemaa peaminister Viktor Tshernomõrdin teatas, et valitsus alustab pankrotimenetlust nelja suure tööstusettevõtte vastu, kes ei ole suutnud oma makse ära tasuda.

Autotootjate AZLK ja KAMAZ, Krasnodari naftatöötlemistehase ja Atshini alumiiniumoksiiditehase maksuvõlg ulatub poole triljoni rublani (peaaegu 100 miljonit dollarit). Teisipäeval vallandas maksuvõlgade sissenõudmiseks moodustatud komisjon tolliameti kaks asejuhatajat, keda süüdistati põhjendamatute makussoodustuste andmises.

Tshernomõrdin ütles, et komisjon võtab vaatluse alla ka kapitali illegaalse väljavoolu riigist, mille väärtuseks möödunud aastal hinnati 5 miljardit dollarit. AP-BNS

«Venemaal on praegu 30--40 miljonit inimest, kes vajavad üleminekuprotsessi käigus abi,» ütles rahvusvahelise Punase Risti ja Punase Poolkuu ühingute föderatsiooni peasekretär George Weber.

Nimetatud arv on töötatud välja valitsuse statistika ja Punase Risti enda uurimistööde põhjal. Suurem osa abivajajaid on vanurid, kodutud ja puuetega inimesed.

Weber kutsus riigiduumat üles kinnitama seadus, mis kinnitab Punase Risti positsiooni Venemaal. REUTER-BNS

Seoses talvise kütteperioodi lähenemisega ja küttetagavarade soetamise vajadusega on Leedu järsult tõusnud toornafta ja naftasaaduste hinnad, mis kallinesid septembris võrreldes augustiga vastavalt 19,7 ja 9,1 protsenti.

Samal ajal täheldati Leedus septembris tootjahindade keskmiselt 3,6protsendilist tõusu, töötlevas tööstuses oli hinnatõus 4,5 protsenti. ELTA-ETA

Hetkel kuum