5. november 1996 kell 22:00

Bangalo investeeris Tartusse 23 miljonit krooni

Eelmise aasta jõuludeks valmis Bangalol Tartu südalinnas renoveeritava hoone esimene osa. Renoveerimistöid hoones teostas AS Restor.

Siis avati seal Tallinna Panga Tartu filiaal, ASi Postimees raamatuäri, ASi Baltika rõivakauplus, ASi Estravel ning Arco Vara Tartu bürood.

Praeguseks on samasse hoonesse kolinud ka Eldorado mänguautomaadid, ASi Standard mööblisalong, Instrumentarium Optika prillipood, samuti aktsiaseltsid Kinnisvaraekspert, Ühiskindlustus ja Alarmest.

«Siin on kohati kuni neli korrust ja kokku ligi 3500 ruutmeetrit pinda,» märkis ASi Bangalo Tartu ehitusjuht Toomas Kuusk. Tema sõnul on võimalik täis ehitada ka hoone sisehoov ja ülejäänud krundile jääv maa-ala.

«Oleme Tartu linnavalitsuselt hoone rentinud, kuid ma ei varja soovi, et tahame hea meelega kogu maja päriselt ära osta,» ütles Tallinna Panga juhatuse liige ja Bangalo juhataja Leho Lugna. Tema sõnul kavatseb Bangalo jätkata selleteemalisi läbirääkimisi Tartu uue linnavalitsuse ja -volikoguga.

«Oleme sellesse majja piisavalt palju raha paigutanud ja usun, et kinnistu müük meile oleks kasulik ka Tartu linnale,» lausus Lugna. Teises ehitusjärgus teostas töid mitu ehitusfirmat.

Enne Bangalole rendile andmist oli Sinimandria kultuurikeskuse nime all tegutsenud maja pooltühi ja kohati varisemisohtlik.

Hetkel kuum