5. november 1996 kell 22:00

Merelaevanduse erastamine hoos

Arbonale nime all registreerusid Eesti Merelaevanduse erastamiseks AS Hansa Investeeringud, Nomura International ja Norra finantseerimisfirma Marsoft.

Hansa Investeeringute esindaja Toomas Reisenbuk ütles, et firma tegeleb praegu ühes koostööpartneritega strateegilise partneri otsimisega. Tema sõnul on läbirääkimisi peetud viie laevakompaniiga, mis on pärit Skandinaaviast, Hollandist ja Kreekast.

Reisenbuk rääkis, et kuigi esialgu jätsid erastamisagentuuri eraldi pakkumuse nii Hansa Investeeringud kui OÜ Arbonale, kavatsetakse järgmisel kohtumisel erastamisagentuuris Hansa Investeeringute pakkumus tagasi võtta ja nimetatud investeerimisfirma läheb Arbonale pakkumuse taha.

Reisenbuk ei ole kindel, et Nomura International on teinud Eesti Merelaevanduse erastamiseks eraldi pakkumuse, kuigi ajakirjandus seda raudselt väidab.

Kommenteerides Arbonale pakkumuse taha koondunud firmade võimalikku koostööd Euroopa rekonstruktsiooni- ja arengupangaga (EBRD), ütles Reisenbuk, et see pole välistatud. Tema sõnul on võimaliku koostöö eelduseks EBRDga korraliku äriplaani koostamine.

Reisenbuk selgitas, et EBRD kaasamine võib tulla kõne alla eelkõige pakkujate finantsprobleemide tekkimisel.

Samas eitas Reisenbuk, et Arbonale pakkumusse võidakse kaasata ka Eesti Hoiupank. Hiljuti käisid Eesti Merelaevanduse juhatuse esimehe Toivo Ninnasega kohtumas Hansa Investeeringute, Nomura Internationali ja Hoiupanga esindajad. «Meil on Hoiupangaga lihtsalt head suhted,» lisas Reisenbuk.

Hetkel kuum