12. november 1996 kell 22:00

Torul sulav katteteip kaitseb niiskuse eest

Sageli on vaja kasutada isolatsioonimaterjale, millega saaks kaableid ja torusid täielikult kaitsta välismõjude eest. Suurbritannia kontsern Advance pakub uudistootena Eestis katteteipi AT 87, mis justkui sulab kokku kaitstava materjaliga.

Teip AT 87 on mõeldud mitmete materjalide isoleerimiseks, tihendamiseks ja ühendamiseks. Teibi teeb eriliseks tema omadus üksteise peale tõmmatud kihte mõne minuti jooksul ühtseks massiks kokku sulatada. Sel moel saavutatud kiht kaitseb materjale niiskuse ja suurte temperatuurikõikumiste eest. AT 87 talub temperatuuri vahemikus -35 oC -- +90 oC.

AT 87 pakub ka efektiivset kaitset auru eest ning on vastupidav ultraviolettkiirte toimele. Kuna teip ei võimalda ka rooste teket, siis on ta võrdselt kasutatav nii maapealsete kui ka maa-aluste konstruktsioonide juures. Polüisobütuleenil põhinev liimita musta teipi toodetakse väikestes rullides ning ta on seetõttu kasutatav ka raskesti ligipääsetavates kohtades. Rullis on 0,5 mm paksuse teibi kihid eraldatud õhukeste kileribadega, mis on kasutamisel kergesti eemaldatavad.

AT 87 paigaldamise põhimõte on tema «peale venitamine» (mida võimaldab tema 600 protsendini ulatuv elastsus) kaitstavale materjalile. Kokku tõmbudes nakkub teip hästi materjali ning iseenda kihtide külge, mis garanteeribki maksimaalse kaitse.

Hetkel kuum