18. november 1996 kell 22:00

Lühiuudised

Järgmisel aastal asub ASi Eesti Telefon peadirektoriks Rootsi eestlane Jaan Männik, kes viimati töötas Eesti Telefoni ühe omaniku, Rootsi riikliku sidefirma Telia nõunikuna, ütles Eesti Telefoni juhatuse esimees Toomas Sõmera.

Toomas Sõmera sõnul otsustas Eesti Telefoni juhatus Männiku kinnitamise reedel juhatuse koosolekul. «Senine peadirektor Guy Sundqvist töötas sellel ametipostil üle kahe aasta ning tema tööleping on lõppemas,» kinnitas Sõmera.

Jaan Männiku sõnul ei ole tal plaanis Eesti Telefonis suuri muudatusi teha.

Rootsis sündinud Jaan Männik osales 1991. aasta septembrist Eesti Telefoni moodustamise läbirääkimistel, esindades praegu Eesti Telefonis 24,5protsendilist osalust omavat Rootsi riiklikku sidefirmat Telia.

1993. aasta jaanuarist töötas Männik 2,5 aastat Eesti Telefoni suurima allettevõtte, Tallinna telefonivõrgu direktorina.

Ametist lahkuv peadirektor Guy Sundqvist kinnitas eile, et tema uueks ametiks on järgmisest aastast Telia koolituskeskuse Telia Academy juhtimine. ÄP

Tartu linnakohtu kohtunik Kaupo Hell ütles, et Tartu Kommertspanga endiste juhtide Rein Kaarepere ja Viktor Arhipovi vastu esitatud kriminaalsüüdistus tuleb taas arutusele uue aasta algul.

Kaupo Helli sõnul on kohtusse jõudnud Tallinna Mustamäe haigla kinnitus selle kohta, et Rein Kaarepere tervislik seisund lubab tal uuesti kohtu ette astuda alates 18. novembrist. Helli väitel on aga Tartu linnakohus tööga sedavõrd üle koormatud, et Tartu Kommertspanga juhtide vastu esitatud kriminaalsüüdistuse juurde naastakse alles järgmise aasta algul.

Rein Kaarepere, kel 11. novembril sondeeriti südame pärgartereid, ütles, et ta oli valmis juba täna taas kohtu ette astuma. ÄP

Tallinna väärtpaberibörsi noteerimiskomisjon otsustas eile alustada Hoiupanga investeerimisfondi osakute noteerimist.

Börsi tegevdirektori Helo Meigase sõnul alustatakse fondi osakute noteerimist 25. novembril.

Kuna tegemist on avatud fondiga, kus osakute ostmise ja müümise kohustus on fondil endal, siis nendega börsil kauplema ei hakata. Börs avalikustab iga päev fondi puhasväärtuse muudatusi. Helo Meigase sõnul on Hoiupanga investeerimisfondi osakute noteerimise mõte sarnaselt börsil noteeritud Balti Kasvufondi osakutega lisajärelevalve fondi tegevuse üle ning fondi kohta käiva informatsiooni kättesaadavuse suurendamine. ÄP

Erastamisagentuuri (EEA) peadirektor Väino Sarnet ütles usutluses, et ta ei pea loogiliseks strateegiliste ettevõtete erastamist riigivara seaduse alusel.

«Riigikogu peaks tegelema ikka seadusandluse, mitte «ei» või «jaa» ütlemisega,» sõnas Sarnet, kommenteerides valitsuse poolt kinnitatud strateegiliste äriühingute nimekirja. Küll võiks nimekirja kinnitada nii, et riigikogu reguleeriks seadusega, millised on riigi kõrgemad huvid, lausus ta.

Riigivaraseadus ei ole mõeldud riigivara võõrandamiseks, vaid selle vara kohta, mis perspektiivis jääb riigi omandusse, rääkis Sarnet. Seetõttu on seaduse võõrandamise osa läbi töötamata, praktikas katsetamata ja ka raha laekumise küsimus pole selles tema hinnangul õigesti lahendatud. BNS

Hetkel kuum