18. november 1996 kell 22:00

Reisibüroode soodushindadega on ööbimine Stockholmis lihtne

Paljudel Eesti reisibüroodel on tänu pikaajalistele suhetele Stockholmi hotellidega soodsad kokkuleppehinnad. Reisibüroode teenust kasutades on võimalik säästa ühe öö kohta isegi kuni 2500 krooni olenevalt hotelli tasemest, asukohast ja nädalapäevast.

Ärimehele mõeldud ööbimiskohad Stockholmi vanalinnas on õdusad, ent suurte ja kaasaegsete hotellidega võrreldes on toad kitsamad, valikuvõimalus eritingimuste suhtes piiratum.

Grafoprojektorit ja videoaparatuuriga nõupidamistenurka, nagu on näiteks enamikus Globeni arvukate mugavustega tubades, vanalinna hotellidest ei leia. Küll aga on vanalinna majutuskohtade eeliseks hea asukoht suure osa asutuste, ka kaubanduskeskuste suhtes.

Eelistada tasub tuntud hotellikette, näiteks Radissoni, Steigenbergeri, Sheratoni, Scandicut, mis on mõldud eelkõige ärireisijale.

Hermann Reisidest soovitatakse ärikliendile ka Odenit ja First Hotel Amarantenit, mille hinna ja kvaliteedi suhe, samuti asukoht sobib ärireisijale.

Gruppidele võiks soovitada Hostelling International ülemaailmsesse noortehotelliketti kuuluvaid hosteleid, mida on Stockholmis viis, enamik asukohaga kesklinnas või metroo lähedal.

Siinkohal ka mõned näited soodushindadest. Kui neljatärniste hotellide letihinnad küünivad tavaliselt 3000--4000 Eesti krooni piirimaile, siis kokkuleppehinnad ei ületa tabelis nimetatute puhul 3000 krooni. Näiteks Estraveli pakutud Steigenberger Victorys maksab öö ca 2500 krooni, Radisson Strandis aga ca 2970 krooni.

Hermann Reiside pakutud Sheratonis võib tänavu aasta lõpuni ööbida ka ca 1600 krooni eest öö kohta, mis on üllatuslikult peaaegu sama kallis kui sama büroo poolt pakutud kolme- ja neljatärni hotellid (hotell Odenis ühene tuba ca 1160 krooni). 1997. aastast hakkavad kehtima mõnevõrra kõrgemad hinnad.

Lennukompaniid pakuvad kahe-kolmepävased pakette ärimeestele, mis sisaldavad nii lennupileti kui majutuse. Hindade muutumise tõttu pole hetkel kahjuks võimalik konkreetseid näiteid esitada.

Kuna majutuspaiga valikul lähtutakse reisi eesmärgist, võõra linna hotellioludega ei pea aga reisija kursis olema, annab hinnaklassilt ja mugavustelt sobivaima valikul objektiivset nõu just reisibüroo.

Enamikul büroodel on piisav valik nii nelja-viietärnihotelle ärireisijale kui noortehotelle ja normaalseid paaritärnihotelle tavaturistile.

Hetkel kuum