19. november 1996 kell 22:00

Agu Lellep kantsleriks

«Ootamatult tuli see võib-olla laiemale üldsusele, majasiseselt mitte nii väga,» lausus Lellep. Tema senised tööülesanded olid seotud riigikassa käivitamise ja töötamisega, väärtpaberitega ja viimasel ajal riigieelarve koostamisega.

Kantsleri esimene funktsioon on Lellepi sõnul ministeeriumi töö korraldamine. «Selle järgi, kui palju sellest aega üle jääb, võib endale võtta kureerimiseks ka teisi osakondi,» ei osanud Lellep veel täpselt piiritleda oma tulevasi tööülesandeid.

Lähiajal toimub tema sõnutsi arutelu selle üle, kuidas täpsustada nii asekantslerite kui osakonnajuhatajate funktsioone. «Meil on veel üks asekantsler -- Martin Põder --, kes on praegu Eesti esindaja maailmapangas ja kelle tagasitulekuga tuleb samuti arvestada,» rääkis Lellep.

Lellep ei osanud eile veel täpselt öelda ka seda, kes hakkab tema asemel täitma asekantsleri funktsioone. Riigikassa töö juhtimist jätkab selle osakonna juhataja Ahti Kallaste.

37aastane Agu Lellep on lõpetanud Tartu ülikooli rahanduse ja krediidi erialal. Töötas kuni 1990. aastani Tallinna linnavalitsuses. Alates 1990. aastast töötab Lellep rahandusministeeriumis. Aastatel 1993--1995 töötas ta USAs rahvusvahelises valuutafondis. 1993. aasta jaanuarist saadik asekantsler rahandusministeeriumis.

Agu Lellep kuulub riigi esindajana Põhja-Eesti Panga järelevalvenõukogusse ja RASi Estimpeks nõukogusse.

Hetkel kuum