20. november 1996 kell 22:00

Hoiupanga aktsia ootamatu hinnahüpe

Väärtpaberispetsialistide hinnangul ei ole aktsia hinna tõusuks mingit nähtavat põhjust. Panga oma töötajatele suunatud aktsiaoptsiooni ei saa pidada praeguse hinnahüppe piisavaks põhjuseks.

Aktsia suhtes ületab ostuhuvi hetkel märgatavalt müügisurve.

HF Arenduse juhataja Margus Uudami hinnangul ei ole aktsiaid müüa soovivaid kliente näha, vaatamata sellele, et ootus on olemas. Investorid soovivad osta ning ootavad aktsia hinna langust. «Hoiupanga aktsiat hoitakse hetkel sees, mitte ei realiseerita,» lausus ta.

Hansapanga aktsiaanalüütiku Katrin Kaarli sõnul on Hoiupanga aktsia ülemärkimise mõju kestvam kui prognoositi.

Hoiupanga väärtpaberimaakler Charlie Viikberg ütles, et investorid ostavad juba praegu positsioone kokku, homset aktsiate kontodele jõudmist ootamata.

Väärtpaberispetsialistid välistasid eile spekulatsioonid, et Hoiupank võiks ise aktsiaid kas aktsia hinna languse vältimise või optsiooni müümise eesmärgil kokku osta.

«Tegemist on hea aktsiaga ja ma ei näe mõtet, miks pank ise peaks paarikroonise ajutise languse vältimiseks aktsiaid kokku ostma,» ütles Uudam.

Aktsiaoptsiooni müümise eesmärgil aktsiate kokkuostmise korral peaks Hoiupank olema huvitatud hoopis võimalikult madalast aksia hinnast.

Hoiupanga aktsia hinna liikumise suhtes lähevad väärtpaberispetsialistide arvamused lahku. Reaalseks pidasid nad aktsiahinna ajutist langust järgmisel nädalal, kuid sedagi mitte rohkem kui paar krooni.

Katrin Kaarli sõnul prognoosib Hansapank Hoiupanga aktsia edasist langust, sest aktsia on praegu ilmselt üle hinnatud.

Margus Uudami sõnul võib ostusurvet arvestades aktsia hind jääda samale tasemele või isegi tõusta.

Charlie Viikberg ütles, et aktsia hind võib küll lähima paari päeva jooksul üks- kaks krooni langeda, kuid kaugemas perspektiivis peaks aktsia hinnatõus jätkuma. Aasta lõpuks prognoosis Viikberg Hoiupanga aktsiale 60kroonist hinnataset.

Hoiupanga aktsiaemissioonist saadud väärtpaberid laekuvad aktsaionäride kontodele homseks.

Tallinna väärtpaberibörs registreeris eile Hoiupanga aktsiaga 39 tehingut, milles vahetas omanikku 64 555 aktsiat. Tehingute kogukäive oli 3,4 miljonit krooni ja aktsia keskmiseks hinnaks kujunes 52,45 krooni.

Hetkel kuum