24. november 1996 kell 22:00

EVEA Pank tahab kuu ajaga börsile jõuda

EVEA Panga valminud tegevusgraafiku järgi noteeritakse EVEA Pank Tallinna väärtpaberibörsil 16. ja 23. detsembri vahel.

«Ei saa täpset kuupäeva öelda, kuigi me oleme häälestatud juba detsembris börsile jõudmisest,» rääkis EVEA Panga juhatuse liige Anatoli Beilinson. «Tegime ka oma aktsionäridele viimase soodsa võimaluse aktsiaid juurde muretseda, kuna me oleme veendunud, et börsil ilmselt meie aktsiahind on 12 kroonist suurem.»

Soovi pank börsile viia avaldasid EVEA Panga aktsionärid juba varem, kuid piduriks sai normaalse auditeeritud bilansi ja kasumi puudumine, rääkis Beilinson.

KPMG Estonia poolt auditeeritud kümne kuu bilanss lubab juba loota panga aktsia hinna tõusu praeguselt 12 kroonilt kõrgemale.

EVEA Panga bilansimaht ja hoiused suurenesid kümne kuuga veerandi võrra, laenuportfell aga isegi 14 protsendi võrra.

Eelmise aasta lõpu miljoniline kahjum asendus aga seitsme miljoni suuruse kasumiga, mis väidetavalt võib aasta lõpuks suureneda isegi kuni 12 miljoni kroonini.

Aktsiahinna tõusule annab lootust ka tuntav ülemärkimine praegu toimuval aktsionäridele suunatud emissioonil ning ka fakt, et pank suutis ületada Eesti Panga nõutava 60 mln kroonise omakapitali piiri.

«Meil on kindel oma nishsh,» kinnitas Beilinson. «Meil on kümme filiaali, millest kaheksa on maal. Töötame koos põllumajanduse ja maaelu krediteerimise fondiga.»

«Arvan, et mitte ainult Tallinnas ei käi see ärielu, edaspidi seda enam, ja need filiaalid annavad meile lootuse ka edaspidi oma nishi laiendamiseks,» lisas Beilinson. «Ma ei ütleks, et meil oleks vajadust kellegagi ühineda või et Eestis peaks jääma vaid kaks kuni viis panka -- turumajandus või elu paneb kõik paika.»

Hetkel kuum