4. detsember 1996 kell 22:00

Ringhäälinguseaduse projekt veebruariks

Lisaks novembris esitatud ETV ringhäälinguseaduse projektile ja ringhäälingute liidu poolt koostatud projektile laekus seadust ettevalmistavale komisjonile eilseks mitmeid lisaettepanekuid, öeldi kultuuriministeeriumist. Ringhäälingute liidu esindaja Ilmar Taska ütles, et enamik eile kohalviibinuid pooldas kahe eraldi ringhäälinguseaduse väljatöötamist. Üks reguleeriks avalik-õiguslikku ja teine eraringhäälingut ning üldisemaid selle valdkonna probleeme.

ETV koostatud projekti, mis näeb ette ETV ja Eesti Raadio liitmise üheks organisatsiooniks, pooldab Taska sõnutsi ka ringhäälingute liit.

Taska lisas, et erinevalt ETVst on ringhäälingute liit arvamusel, et reklaami avalik-õiguslikus ringhäälingus peab keelustama. Ringhäälingu nõukogu pooldab reklaami järkjärgulist väljaviimist avalik-õiguslikust ringhäälingust.

Taska ütles, et ringhäälingute liit pooldab tellitud programmide osakaalu ulatuslikku suurendamist avalik-õiguslikus ringhäälingus.

Ringhäälinguseadust arutav töörühm tuleb taas kokku 29. jaanuaril. Selleks ajaks valmivad ka ettepanekute põhjal koostatud ringhäälinguseaduste variandid.

Hetkel kuum