10. detsember 1996 kell 22:00

Tiskres algab sissekolimise aeg

Lauri sõnul on esimesel etapil valmivast 28 majast tänaseks veel neli müümata. Praeguste eramuomanikega on lepingud sõlmitud, müümata majade suhtes oleme läbirääkimisi juba pidanud, lisas Laur.

Kodumajagrupi müügijuht Aleksander Raide tunnistas, et kümne maja lõplik valmimine jääb siiski järgmise aasta sisse. Neljale peatöövõtjale seatud ehitustähtaeg lõpeb veebruaris.

Raide sõnul on Tiskres ehitatud nelja tüüpi elamuid. Majade maksumus ulatub 1,55 miljonist 2,7 miljoni kroonini. Ühe elamu üldpind on 180 ruutmeetrist kuni 370 ruutmeetrini.

Kodumajagrupi AS on tehnovõrkude ja -rajatiste ehitamiseks investeerinud seni 20 miljonit krooni, esimese etapi ehituskulud on kokku 50 miljonit krooni.

Raide sõnul on esimesel ehitusetapil valmivad elamud mõeldud eelkõige kõrge elatustasemega ja seetõttu pretensioonikale ostjale. «Järgmisel aastal alustame teise etapiga ja need majad on mõeldud ka arenevale keskklassile,» lisas Raide. Edaspidi pakume ka väiksemaid krunte, kus maja ja krundi maksumus on veidi üle miljoni krooni, ütles ta.

Tiskre elamurajooni on kavas ehitada üle kahesaja elamu, mis peavad valmima 5--7 aasta jooksul. Kolmandal ja neljandal ehitusetapil hakatakse ehitama ka ridaelamuid, kinnitas Raide.

Uuel aastal oma eramusse sisse koliva ASi Merx juhataja Enn Õunpuu nimetas Tiskre elurajooni viimaste aastate peaaegu ainsaks tõsiselt võetavaks kinnisvaraprojektiks.

Ühe peatöövõtja, EKE Ehituse peadirektor Aadu Aavik kinnitas, et samal ajal hoonete valmimisega korrastatakse ka juurdepääsuteed, paigaldatakse tänavavalgustus ja haljastatakse ümbrus.

Urmas Laur ütles, et järgmisel aastal on plaanis ehitada veel 39 elamut, millest kümnele on juba ostjad leitud. Senised omanikud on tema teatel saanud laenu viiest pangast -- Hansapangast, Hoiupangast, PEPist, Foreks-pangast ja Ühispangast.

Kodumajagrupi ASi aktsiakapital on 8 mln krooni ja firma osanikud on kaheksa investeerimisfirmat. Tiskre elamupiirkond asub Tallinna piiril Rannamõisa suunas.

Hetkel kuum