Selle aasta esimesel poolel pakkus kindlustusseltsidest kõige enam kõneainet Eesti Aeromet, kelle segaseid omandisuhteid Äripäev mitmel korral valgustas.
Mööblivabriku Marlekor ja kindlustusseltside Eesti Aeromet, Farret ja Kalju läbipõimunud aktsiakapitalid suurendasid Aerometi riski, kuna samasse gruppi kuuluva mitme firma aktsiakapitalid sisaldasid ühte ja sedasama kapitali -- tütar- ja emaettevõtete aktsiaid.
Sellel aastal alustasid Aerometis Augeiase tallide rookimist isamaalased Tiit Arge ja Jaanus Reisner, kellest tänaseks on saanud ka Aerometi aktsionärid. Arge saneerimiskava tulemusena liideti Aerometiga kindlustusselts Farret. Osaluse Kaljus otsustas Aeromet maha müüa. Uuele aastale läheb Eesti Aeromet vastu uue nimega -- Nordika Kindlustus.
Kesksuvel erastasid Hoiupank ja Pindi Invest Eesti suurima kindlustusseltsi Eesti Kindlustus. Konkurentide arvates maksis Hoiupank Eesti Kindlustuse eest kõvasti üle, kuid hoiupankurid ise on optimistlikud, lootes Eesti Kindlustuselt Hoiupangale olulist kasumilisa.
Eesti Kindlustus sai sellel aastal uue juhi -- endise Hansapanga haldusdirektori Ivar Virkuse, kes seltsis hoolega platsi puhastama asus. Virkus vahetas välja suure osa firma senisest juhtkonnast ja hakkas kujundama oma meeskonda.
Konkurendid imestavad, kuidas Eesti Kindlustuse kasuminumbrid äkki nii üles hüppavad. Virkus lubab aastakasumiks 20 miljonit krooni. Eesti Kindlustuse turuosa kaotus on viimase poole aasta jooksul sisuliselt peatunud.
Valitsus ei suutnud ka sellel aastal pensionikindlustuse süsteemi paika panna.
Elukindlustusseltsid ja sotsiaalminister Toomas Vilosius pidasid pingelist debatti kas erakindlustusseltsid on ikka piisavalt usaldusväärsed, et neile usaldada rahva pensioniraha.
Kullauku kohustuslikus pensionikindlustuses nägid kõik kindlustusseltsid ja ka pangad, kes elukindlustusturule samme seadsid. Riigikogus ringles vahepeal korraga neli erinevat pensionikindlustuse seaduse eelnõu, kuid seaduseks ei saanud neist ükski. Pensionimiljoneid ihaldas ka metalliäriga tuntust kogunud ärinaine Tiiu Silves, kes lubas oma elukindlustusseltsi luua. Matemaatikuharidusega Silves ütles, et tema arvutuste kohaselt on pensionikindlustus väga tasuv äri.
Eesti kindlustusseltsid laiendasid sellel aastal oluliselt oma haaret teiste Balti riikide suunas. Seesam ostis osaluse Läti kindlustusseltsis Famlat ja vaatab Leedu turu poole. Hansa Kindlustuse Läti esindus muutus iseseisvaks kindlustusseltsiks, sama juhtub peagi ka Leedu esindusega. Leks hakkas koolitama Läti ja Leedu kindlustusturu jaoks inimesi. Bico kasvatas oma Leedu tütarfirma kogutud preemiaid.
Sellel aastal alustas oma elukindlustusseltsiga Hansapank. Hoiupanga erastatud Eesti Kindlustus andis Hoiupangale nii elu- kui ka varakindlustusseltsi. Tallinna Pangal on Leks ja ERA Pangal Polaris.
Hetkel kuum
Töötajad pakkusid hoopis teenust
Poeketile esitati 40 nõuet ja määrati ligi 40 000 eurot sunniraha
Kindlustusseltse ärritas oluliselt pankade poliitika eelistada kindlustusandjana oma kindlustusseltse.
Samas trendi tõttu on Põhjamaades kindlustusseltsid hakanud looma oma pankasid.
Eestis üksiki kindlustusselts seni oma panka loonud ei ole, kuigi kohvilauavestlustes on see irooniliselt jutuks olnud.