9. jaanuar 1997 kell 22:00

Vabaduse platsi äärses galeriis Sammas avatud tuntud teatrikunstniku, akvarellisti, maalija ja kirjaniku Ervin Õunapuu akvarellinäitus jääb kunstnikule selles valdkonnas viimaseks, ehkki rahvusvahelise tunnustuse on ta võitnud just oma akvarellidega.

Edaspidi on mehel plaanis tegutseda vaid teatrikunstniku, maalija, kirjaniku ja filmitegijana, mistõttu on just nüüd õige aeg heita pilk kadunud akvarellisti loomingule.

Algaval nädalavahetusel esineb esmakordselt Tartus ja Tallinnas vanamuusika tippkollektiiv Musica Antiqua Köln Saksamaalt, kelle kontserte saadavad kogu maailmas täissaalid.

Ansambli salvestused on võitnud hulgaliselt preemaid. Teoste julged tõlgendused on aga tekitanud barokkmuusika austajates poleemikat.

Ansamblit juhib selle loomisest 1973. aastal Reinhard Goebel, keda tuntakse vitaalse ja põneva dirigendina.

Ometi pole Goebel lihtsalt originaalitseja: teostusele eelneb põhjalik teoreetiline eeltöö.

Kontserdil kõlab neli kaunist teost G. Ph. Telemanni loomingust.

Nädalavahetusel viibib Tallinnas ooperilauljatar sopran Soile Isokoski, esinedes Estonia teatris kahes «Boheemi» etenduses Mimi osatäitjana.

Soile Isokoski alustas lauljateed Helsingi rahvusooperis «Boheemi» Mimina. Tänaseks on ta mitme konkursi laureaat ja esinenud Euroopa paljudes tähtsates ooperiteatrites: La Scalas, Viini ja Baieri riigiooperis jne.

Ta on töötanud ka koos paljude nimekate dirigentidega, nagu näiteks J. E. Gardiner, Sir Colin Davis, N. Järvi, R. Muti jpt.

Hetkel kuum