20. jaanuar 1997 kell 22:00

Telefoniinfo uus tase

Firmajuhid, kelle lauale on jõudnud Kuuma Liini ASi poolt välja antud teos «Eesti ettevõtted '97», peaksid sealt vajaliku info leidmiseks varuma kannatust ning mitte pettuma, kui leitud telefoni- või faksinumbrid on mõnevõrra vananenud.

Oma firma kohta andmeid otsides avastas ASi Merx müügidirektor Priit Tilga, et väljapakutud andmed olid kaks aastat vanad. Kuuma Liini AS vabandas Merxi ees, neil ei olnud aega kõiki andmeid kontrollida.

Samas, raamatu valmimise eel Merxile tehtud reklaamipakkumine, mida illustreerisid Hans H. Luige, Kaupo Latti ja Raul Kasesalu pildid ning mis teavitas selge ja korrastatud infoga valmivast telefonikataloogist, oli saabunud õigel faksinumbril.

Tõelised elevandisammud info korrastatuse suunas ilmnevad aga telefonikataloogi klassifikatsioonis. AS Merx on paigutatud alajaotuse alla «Elektriseadmete ja materjalide müük», kuigi on tegemist firmaga, mis kuulub alajaotuse alla «Energeetikaseadmete müük ja remont». Ent tema paigutamine sinna tekitaks veel suurema segaduse.

Raamatu väljaandjad on energeetikaseadmete alla arvanud büroo-, paljundus-, koopia- ja raamatupidamismasinad. Paneb imestama, et infoüllitise vahel pole loteriimängu sedelit «auhind nutikamale». See, kes koopiamasina energeetikaseadmete seast üles leiab, vääriks juba preemiat.

Absurdse klassifikatsiooni ja vananenud andmete üle on kurtnud mitme firma esindajad. Üsna mõistetav, arvestades, et Kuuma Liini ASil on leping ettevõtete registriga ning sealt pärinevad ka andmed. Telefonikataloogi reklaamimüüjad ei valetanud, kui kuulutasid uuest tasemest. Küsimus on ainult selles, kas raamatu potentsiaalsed kasutajad selle tasemeni küünivad.

Hetkel kuum