5. veebruar 1997 kell 22:00

Kiviteri erastaja sai ajapikendust

RASi Kiviter erastamiskonkursi võitnud OÜ Infravest taotlusel pikendas erastamisagentuuri nõukogu eile veel kuu aja võrra Kiviteri ostu-müügilepingu sõlmimise tähtaega.

Erastamisagentuuri peadirektor Väino Sarnet ütles, et kõik Kiviteri erastamislepingu üksikasjad, mida ostja peab erastamisagentuuriga kooskõlastama, on praktiliselt ühtlustatud.

Infravest taotles lepingu sõlmimise tähtaja pikendamist põhiliselt selleks, et saada täiendavat aega läbirääkimiste pidamiseks keskkonnaministeeriumiga Kiviteri keskkonnaalaste kohustuste üle. Teiseks oli nende pakkumuses viide sellele, et Infravest saab Kiviteri ostu-müügilepingu sõlmida pakutud tingimustel vaid siis, kui Kiviter on eelnevalt sõlminud ASiga Eesti Põlevkivi lepingu toorainena saadava põlevkivi konkreetse hinna osas.

Väino Sarneti sõnul ei kuulu kummagi tingimuse lahendamine erastamisagentuuri kompetentsi ja ei ole erastamislepingu küsimus.

«On olemas eeldused ja lootused, et järgmise 30 päeva jooksul need kaks põhiküsimust leiavad lahenduse,» lausus Sarnet. Pakkuja esines tema sõnul erastamisagentuuri nõukogus selliste kinnitustega.

Erastamisagentuur andis Infravestile ostu-müügilepingu sõlmimiseks teist korda 30päevase ajapikenduse. Sarneti sõnul pole see tavapärane. Arvestades Kiviteri erastamise keerukust nii keskkonna- kui sotsiaalküsimuste valguses, mis võivad tekkida, kui erastamisega otsast alata, tuli ajapikendus anda, lisas ta.

Küsimusele, kui palju Sarnet ise usub, et Kiviter lähiajal erastatakse, vastas ta, et mõni aeg tagasi uskus ta selle võimalikkusse vähem kui 50% kindlusega, nüüd on see võimalus suurem. ÄP

Hetkel kuum