16. veebruar 1997 kell 22:00

Siimann avitab kelme

Eesti uudistes on viimastel nädalatel üks skandaal teist taga ajanud. Tänaseks on ununenud, et nädal aega tagasi oli kõigi huulil Tallinna Panga suur kahju seoses laevandusärisse antud laenuga ja veel nädal aega varem keskpanga seotus ?veitsis kaduma läinud miljonite dollaritega.

Ka see, et Tallinna kesklinna korteriskandaal veel aeg-ajalt pinnale kerkib, on tingitud peaminister Tiit Vähi seotusest sellega, mitte et keegi üritaks kesklinna vanemat Jüri Otti lahkuma sundida. Uudis, et Ott võib ise oma ameti maha panna, ilmus näiteks reedese Eesti Päevalehe viiendal leheküljel, sealgi alles tähtsusetu neljanda uudisena. Veel pool kuud tagasi oleksid massiteabevahendid sellest pommuudise teinud.

Eestlase mälu on lühike ja muidu hea mainega Eesti Panga eksjuht Siim Kallas ja praegune juht Vahur Kraft pääsevad seetõttu kergema karistusega. Kas nad üldse karistada saavad, sõltub sellest, kuhu keskkriminaalpolitsei oma uurimistööga välja jõuab.

Prominendid ise on samuti enda ümber keerlevate skandaalide suhtes immuunseks, kui mitte üleolevaks muutunud. Mille muuga seletada, et Vahur Kraft ja tema esindajad ei kavatse Alex Genini USA kohtus sisse antud hagi arutlusele ilmuda.

Tagatipuks on võimukoridorides leitud puhas poiss Mart Siimann, kes laia naeratusega tervitab iga reporteri küsimust ja kulutab aktiivselt taldu, et uut valitsust kokku panna. Siimannist on tahes või tahtmata kujunemas kõikide petturite lunastaja, kelle õla taha võib pugeda Tiit Vähi ja kes pakub Siim Kallasele enda partneriks tulla.

Õnnis aeg peaks Siimanni valitsusega tulema Eesti riiki. Samas oleks ka aeg, et väikeste sulide kõrval suured haidki asuksid karistust kandma. See ärataks usaldust Eesti vastu.

Hetkel kuum