5. märts 1997 kell 22:00

Kunstimüügi edetabeli võitnud peremärgid leidsid tähelepanu

Vastupidiselt sageli kuuldavale arvamusele, et Eesti oludes praegu kunst ei müü, usub galerii Passage juhataja Piia Saarna, et küll ta müüb, kui müüakse. Nii ongi Tallinna kõige uuemas galeriis detsembri ja jaanuarikuu jooksul müüdud üle 30 töö, mis lubab aastavahetuse kuid pidada edukaks.

Märkimisväärset tähelepanu leidis Passage'is üleval olnud Eesti rahva muuseumi näitus peremärkidest, mis valmis noore kunstniku Maarja Meeru ja etnograaf Sirje Pallo koostöös. Näitusel olnud 15 pildist kaunistavad 12 kahte Tallinna bürood.

Tippkunstnike töödega tegelev galerii Vaal on enim müünud Avo Keerendi ja Kaljo Põllu taieseid. Teisedki Vaala kaudu omaniku leidnud tööd viitavad kvaliteedile.

Üsna headeks müügikuudeks peab jaanuari-veebruari galerii Liivakell. Suurematest töödest on seal enam müüdud Silvia Raudvee pastelle, Aivo Liigi õlimaale ja Concordia Klaari graafikat.

Deco galerii ei ole küll müünud arvuliselt palju töid, kuid kunstnike nimed on tuntud. Deco kaudu on omaniku leidnud Avo Keerendi, Enn Põldroosi jne tööd.

Ülaltoodud kunstnike töid on jaanuaris-veebruaris ostetud kõige enam. See ei tähenda, et üks kunstnik peaks teisest tingimata parem olema.

Hetkel kuum