13. märts 1997 kell 22:00

B. B. King võlus geniaalse muusiku ja suhtlejana

Üleeile andis ööklubis Dekoltee paarile tuhandele kuulajale ainsa kontserdi Eestis maailma bluusikuningas, laulja-kitarrist B. B. King koos 16liikmelise ansambliga. Muusikuid vahendas Seaside Music Agency. 1925. a sündinud ja praeguseks üle 50 plaadi teinud muusik kutsub oma kitarre hellitavalt Lucille'iks. Seekordne pill oli kuueteistkümnes. Kontserdil kõlas hulk igihaljaid lugusid, mida sidus B.B. Kingi inimlik huumor.

Mulle jättis tõsise elamuse. Mõtlesin, et kui teeksin tööd sama hästi nagu B. B. King laval, oleksid kõik kliendid väga rahul. Õhtuti ma kodus tema CDd ei kuula, aga teine asi on tema musitseerimist elavana kuulda ja näha laval toimuvat. Valitses sundimatu meeleolu, King pani isegi ugri rahva elama. Torkas silma, kui aupaklikult muusikud üksteisesse laval suhtusid. Samuti suhtus ta publikusse.

B. B. Kingi kontsert pole üksnes nädala kultuurisündmus, olles vähemalt üks kuu tähtsaim sündmus. Igati tänuväärne, et Eestis saab kuulata elavat legendi. Mulle jättis nii sügava ja hea mulje, et elamus ei lõppenud Dekolteest lahkumisega, vaid kestab edasi. Olin New Orleansis bluusikontserdil. Siin tekkis sama õhustik. B. B. King, teised muusikud ja publik moodustasid ühtse terviku, mida võib harva tunda.

Bluusikuninga kontsert oli nagu ülemlaul bluusile. Olen teda ka Pori jazz-festivalil kuulnud. Ta võlub lihtsuse, majesteetlikkuse, vitaalsuse, nooruslikkusega. Sündinud showmehena on tal haruldane huumorisoon. Teades, et ta annab aastas üle 300 kontserdi, imetlen, kuidas ta suudab olla alati uus ja kordumatu. Haruldane on ka aupaklik suhtumine publikusse: ta teeb kõik kuulajale, mitte ei oota vastupidist.

Hetkel kuum