17. märts 1997 kell 22:00

Raskeveokid pääsevad üle Koidula piiripunkti

Venemaal kehtestatud autode kuuetonnisele teljekoormuse piirangule vaatamata laseb piirivalve nii Eesti kui Venemaa pool Koidula piiripunkti igasuguse kaaluga raskeveokeid üle piiri.

«Teljekoormuse piirang puudutab Venemaa siseteid ja sellekohased märgid on üleval ka Venemaale suunduvate teede 10.--20. kilomeetril,» ütles Koidula piiripunkti vahetuse vanem veebel Janek Elterma.

Elterma kinnitusel pole Koidula piiripunktis massipiirangu tõttu veel ühtegi autot tagasi saadetud ja nii Koidula kui selle vastas Venemaa poolel asuv piiripunkt töötavad endise koormusega.

Venemaa transpordiministeerium kehtestas 10. märtsil veoautode kuuetonnise koormusepiirangu nii vedava kui mittevedava telje suhtes, piirang kehtib 15. maini.

Autovedajad, kelle transpordivahendite teljekoormus ületab kuus tonni, peavad Venemaa transpordiametnikelt taotlema loa.

Eesti rahvusvaheliste autovedajate assotsiatsioonil puudusid veel eelmisel nädalal andmed, kust lube saab ja kui palju peab nende eest maksma. Teljepiirang ei kehti reisijateveoga tegelevate autobusside suhtes.

Määrusest tulenevalt lubas Venemaa sulgeda alates esmaspäevast Kagu-Eesti Koidula piiripunkti vastas oleva oma piiripunkti, põhjendades seda vajadusega säästa teid kevadise teedelagunemise ajal. BNS-ÄP

Hetkel kuum